Co w startupach piszczy? Pięć najważniejszych wydarzeń tygodnia (08.04-14.04.16)

Co w startupach piszczy? Pięć najważniejszych wydarzeń tygodnia (08.04-14.04.16)

Mark Zuckerberg będzie szukać życia poza Ziemią, w Oświęcimiu powstała bezpłatna przestrzeń co-workingowa, a samojeżdżące aut pokonały łącznie 2 tys. kilometrów. Poniżej przedstawiamy 5 najważniejszych wydarzeń startupowych z tego tygodnia.

Na zdjęciu: Stephen Hawking, astrofizyk | fot. by Lwp Kommunikáció, flickr.com CC by 2.0

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

1. Zuckerberg, Hawking i rosyjski miliarder będą badać Kosmos. Szukają życia poza Ziemią

Mark Zuckerberg, CEO Facebooka, Stephen Hawking, brytyjski astrofizyk i Juri Milner, rosyjski miliarder będą szukać życia poza Ziemią. W ramach programu Breakthrough Starshot wyślą w przestrzeń kosmiczną malutkie sondy, których zadaniem będzie dotrzeć w ciągu 20 lat do układu Alfa Centauri i szukać śladów obcych cywilizacji. Tradycyjnym statkom kosmicznym odbycie tej podróży (40 bilionów km) zajęłoby 30 tysięcy lat. Projekt pochłonie minimum 100 mln dolarów.

czytaj więcej >

2. Z tego co-worku skorzystasz za darmo. Powiat pokrywa koszty jego działania

Startupowcy z Oświęcimia będą mogli bezpłatnie korzystać z przestrzeni co-workingowej. Marcin Magiera, założyciel WorkMeUp, otworzył na terenie miasta ośrodek, w którym przedsiębiorcy znajdą biurko do pracy i bardziej doświadczonych biznesmenów, którzy będą dzielić się z kolegami wiedzą. Jak wyjaśnia Magiera, usługa jest bezpłatna, dzięki współpracy ze Starostwem Powiatowym w Oświęcimiu, Powiatowym Urzędem Pracy w Oświęcimiu oraz Powiatowym Zespołem Nr 2 w Oświęcimiu.

czytaj więcej >

3. 2 tys. kilometrów bez kierowcy. Autonomiczne auta ciężarowe zakończyły test

29 marca samojeżdżące pojazdy sygnowane przez DAF, Daimler, Iveco, MAN, Scania i Volvo wyjechały z garaży swoich producentów. Wszystkie wyruszyły osobno startując w Szwecji, Niemczech albo Belgii, by wkrótce potem utworzyć na trasie zwarty szyk. Jadąc w kolumnie pokonały łącznie 2 tysiące kilometrów i zakończyły pomyślnie test w Rotterdamie. Okazało się, że nie tylko bezpiecznie poruszały się po ulicach, ale także zaoszczędziły 10 procent paliwa względem początkowych założeń.

czytaj więcej >

4. Wyciek danych z serwisu erotycznego. Hakerzy ukradli kompromitujące zdjęcia i filmy użytkowników Zbiornika

Cyberprzestępcy ukradli poufne dane użytkowników polskiego serwisu randkowo-erotycznego Zbiornik. Według hakerów udało się im przechwycić kompromitujące zdjęcia i filmy internautów zrzeszonych w portalu. Od właścicieli platformy zażądali milion złotych okupu w zamian za nieujawnienie materiałów i informację o luce w działaniu Zbiornika. Przedsiębiorcy odmówili, a złodzieje zaczęli szantażować użytkowników serwisu.

czytaj więcej >

5. Startup oferujący masaż na dojazd zgarnia 35 mln dolarów finansowania

Soothe wykorzystuje ten sam mechanizm łączenia użytkowników z usługodawcami co Uber, przy czym kontaktuje ze sobą klientów i masażystów. I tak, za pośrednictwem aplikacji internetowej i mobilnej można zamówić pracownika Soothe, który zjawi się w dowolne, wskazane przez internautę miejsce. Startup ten pozyskał na dalszy rozwój 35 mln dolarów i planuje zdobyć rynek, którego wartość wynosi 12 miliardów dolarów. Jest więc o co walczyć.

czytaj więcej >

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij