Prognoza rocznych wyników finansowych za 2012 rok Socializer S.A.

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Prognoza rocznych wyników finansowych za 2012 rok Socializer S.A.

Szacowane skonsolidowane przychody netto Grupy Kapitałowej Socializer, w skład której wchodzą także agencje Brandkarma i Lubię To za rok obrotowy 2012, wyniosły 9,7 mln, zaś jednostkowe spółek w grupie dały łącznie ok. 12 mln zł netto, co oznacza 118 proc. wzrostu w stosunku do roku poprzedniego.

Wyniki finansowe za rok obrotowy 2012

Szacowane przychody netto agencji Socializer S.A. wraz z 10K Media Sp. z o.o., która działa pod marką Brandkarma, wyniosły ok. 8 mln zł netto. Agencja Lubię To prowadząca działalność w ramach spółki M2.0 Sp. z o.o. wygenerowała w 2012 roku szacunkowy przychód na poziomie ok. 4 mln złotych netto. W prognozie podano również, że całościowe szacunkowe przychody jednostkowe spółek z grupy wyniosły 12 mln zł netto. Na poziomie skonsolidowanym przychody wyniosły 9,7 mln zł, ponieważ dane konsolidowane są dopiero od 1 listopada 2012 roku.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Przychody Socializer S.A. wzrosły o 130% w stosunku do 2011 roku, agencji Lubię to – 75%. Agencja Socializer S.A. podwoiła zatrudnienie. Cała grupa kapitałowa na koniec roku 2012 zatrudniała ok. 90 osób.

Najważniejsze wydarzenia w 2012 roku

W 2012 roku agencja Socializer S.A. odnotowała największy jak dotąd wzrost przychodów i miało na to wpływ kilka istotnych wydarzeń. Po niespełna roku prowadzenia działalności, w styczniu 2012 roku zadebiutowała na rynku NewConnect. W tym samym czasie O2 - jedna z największych grup mediowych w Polsce – kupiła 30% udziałów w agencji za 6,8 miliona złotych. Już wtedy spółka Socializer wyceniana była na 23 miliony złotych. Kilka miesięcy później, w czerwcu 2012 roku, za 6 mln złotych firma kierowana przez Łukasza Misiukanisa przejęła agencje Lubię To, uważaną za jedną z najbardziej perspektywicznych na rynku social media. Kapitalizacja Socializer S.A. na dzień 14 stycznia br. wynosi 33,6 mln zł.

- To był bardzo intensywny rok i jesteśmy zadowoleni z wypracowanych wyników. Rynek social media w Polsce rozwijał się w 2012 roku w galopującym tempie, a nam jako agencji udało się to wykorzystać. Sukces odnajduję w skalowalności naszych zasobów – od samego początku była ona podstawą naszej strategii rozwoju, a inwestorzy to doceniają – mówi Łukasz Misiukanis, prezes Socializer S.A.

Plany na 2013 rok

W 2013 roku Socializer S.A. planuje kontynuować wzrost. Strategiczne zadania, jakie agencja postawiła sobie na ten rok, to automatyzacja procesów wewnątrz firmy, a także skoncentrowanie się na długofalowej współpracy z dotychczasowymi klientami.

- Nie wiem czy uda nam się powtórzyć sukces z 2012 roku, ale z pewnością chcemy zachować kilkadziesiąt proc. wzrostu przychodów. Będziemy także konsekwentnie kontynuować obraną strategię, koncentrując się na rozwoju skalowalnych rozwiązań i oferowaniu kampanii efektywnościowych dla naszych klientów w social media – dodaje Misiukanis.

Komentarze

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij