Indonezyjski lider branży eventowej wdraża platformę Linteri

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Indonezyjski lider branży eventowej wdraża platformę Linteri

Na światowych rynkach już od kilku lat w branży technologii zbliżeniowych i produkcji beaconów wysoko plasują się polskie firmy Kontakt.io oraz Estimote obsługując klientów z różnych zakątków świata. Nowym rynkiem, gdzie zostały wdrożone te urządzenia jest Indonezja.

To właśnie tam, firma Linteri nawiązała współpracę z jedną z największych lokalnych firm eventowych - Dyandra, która wdrożyła platformę zbliżeniową Linteri podczas realizowanych projektów.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Indonezja to rynek o ogromnym potencjale. Łączna liczba mieszkańców to około 250 mln osób, czyli prawie 3 razy więcej niż ludność Niemiec (ponad 80 mln). W tym, liczba osób posiadająca dostęp do smartfona to około 80 mln. Mieszkańcy tego szybko rozwijającego się kraju w większości przypadków przeskoczyli fazę komputerów typu desktop właśnie na rzecz smartfonów, które stały się powszechnym środkiem komunikacji i podstawą wielu unikalnych dla tego kraju usług.

Projekt dla lidera indonezyjskiej branży eventów

W ciągu ostatnich dwóch miesięcy, firma Linteri zrealizowała wdrożenia beaconowe we współpracy z firmami indonezyjskimi. Projekty te wymagały przygotowania aplikacji mobilnej, montażu i konfiguracji beaconów oraz zintegrowania ich z platformą analityczną Linteri. Pierwszy event odbył się w kwietniu - Indonesia International Motor Show, a kolejny miał miejsce w dniach 02-05.06 - Indonesia Cellular Show, w którym brały udział między innymi tacy globalni gracze jak: Samsung, LG, Apple, Lenovo, Siao Me, Huawei czy ZTE.

Kluczowym celem jaki przyświecał podjęciu tej współpracy było zwiększenie zaangażowania uczestników eventów, zebranie danych dotyczących popularności poszczególnych stoisk i poznanie preferencji osób odwiedzających targi, aby w przyszłości móc lepiej dopasować ofertę do ich potrzeb. Infrastrukturę zbliżeniową zapewnił partner Linteri - firma Kontakt.io.

O platformie Linteri

Platforma analityczna Linteri, dzięki mapom ciepła umożliwia poznanie czasu spędzonego w poszczególnych strefach, liczby interakcji z beaconami w podziale na strefy oraz godzinowych rozkładów odwiedzin (średni czas spędzony przy beaconie).

W przypadku eventu Indonesia Motor Show 2016 przygotowaliśmy aplikację mobilną, która łączy w sobie takie funkcje jak: agenda, kalendarz wydarzeń, informacje o uczestnikach i partnerach, a także wiadomości Push. Aplikacja została również zintegrowana z beaconami i platformą zbliżeniową Linteri.

Podczas eventu odnotowano 11202 interakcje z beaconami, a średni czas spędzony w obrębie beacona, czyli konkretnego standu wynosił ponad 9 minut. Z kolei, w przypadku eventu Indonesia Cellular Show iczba interakcji z beaconami wyniosła 3754, a czas spędzony przy beaconie wynosił ponad 10 minut.

Opisywane wdrożenia pokazują, jak dzięki właściwie dobranym rozwiązaniom technologicznym organizatorzy eventów mogą wdrożyć skuteczną komunikację w danym miejscu i czasie.

Plany na przyszłość

Linteri jest pierwszą polską firmą wdrażającą innowacyjne rozwiązania z zakresu technologii zbliżeniowych, która nawiązała współpracę z przedsiębiorstwami z Indonezji, a biorąc pod uwagę rynek mobilny w tym regionie świata zapewniamy, że pojawią się kolejne wdrożenia. Już dziś, możemy mówić o planowanych projektach beaconowych na tym rynku, tym razem w takich branżach jak: transport, retail, turystyka, a także o zupełnie nowych projektach we Francji, Wielkiej Brytanii oraz Irlandii.

 

Autor: Monika Oliwiak

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij