adidas Poland rozpoczął kampanię na Instagramie

Tematem działań jest Pharrell Williams i inspirowana przez niego kolekcja Superstar Supershell. adidas jest jedną z dwóch pierwszych marek w Polsce i całym regionie CEE, zaproszonych przez Facebook do korzystania z formatów reklamowych na Instagramie.
O autorze
1 min czytania 2015-09-16

– To dla nas duże wyróżnienie, ale też efekt wieloletniego doświadczenia w komunikacji za pomocą mediów społecznościowych. Jesteśmy jedyną marką w branży sportowej, która ma rozwinięte i aktywne profile we wszystkich kluczowych mediach społecznościowych – w sumie markę adidas w Polsce śledzi ponad milion fanów- mówi Szymon Michalik, Group Brand Manager adidas Poland.

Tematem debiutanckiej kampanii marki na Instagram jest kultowy but Superstar, a jej gwiazdą Pharrell Williams. – Planując nasze działania na Instagramie chcieliśmy wykorzystać jeden z najgorętszych tematów sezonu – współpracę Pharrella Williamsa z grupą kreatywnych artystów, która zaowocowała powstaniem kolekcji Superstar Supershell. Swoje projekty kultowego buta stworzyli m.in. raper Pusha T czy światowej sławy architekt Zaha Hadid – wyjaśnia Piotr Szeleszczuk, Brand Activation Manager w adidas Poland, odpowiedzialny za działania digitalowe marki adidas w Polsce, w tym również wdrożenie pierwszej kampanii na Instagramie.

W kampanii wykorzystano globalne kreacje, w tym krótkie formaty wideo z udziałem Pharrella Williamsa i pozostałych twórców. Za obsługę kampanii odpowiada Tailor Made PR. Za zakup mediów odpowiada Carat Polska. Więcej informacji na temat kolekcji Superstar Supershell oraz artystów i ich projektów można znaleźć TUTAJ.

Zapraszamy do śledzenia adidas Poland na:
Instagramie
Twitterze
Facebooku (adidas Football, adidas Running, adidas Women)

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 97 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Słuchaj podcastu NowyMarketing