Międzynarodowe Jury konkursu ilustracyjnego organizowanego przez amerykański magazyn Communication Arts wybrało w tym roku i nagrodziło jedynie sto dwadzieścia pięć projektów, spośród 3863 prac zgłoszonych w tegorocznej edycji. Ów fakt sprawia, iż konkurs ten jest największym i najbardziej ekskluzywnym konkursem ilustracyjnym na świecie.
Wśród nagrodzonych przez Jurorów projektów jest animacja przybliżająca burzliwą historię „Sądu Ostatecznego” Hansa Memlinga. Od jego powstania w Brugii i pamiętnego rejsu do Włoch, po czasy współczesne. Autorką ilustracji jest Paulina Kozicka z TOFU Studio. Muzykę skomponował Stefan Wesołowski. Produkcja, za którą całościowo odpowiada gdańskie TOFU studio dostępna jest w dwóch wersjach językowych. Polskiej, w której narratorką jest Małgorzata Brajner, aktorka Teatru Wybrzeże, oraz w angielskiej, gdzie głosu użyczył anglista Piotr Łuba. Co ważne, praca gdańskiego studia trafiła do grona tylko jedenastu innych nagodzonych projektów w kategorii „ANIMACJA”.
Zobacz również
Wybrane i nagrodzone prace zostaną zaprezentowane na początku maja na łamach wiosennego numeru Communication Arts, zarówno w wersji drukowanej, jak również cyfrowej. Dodatkowo ponad 25 000 egzemplarzy tego magazynu będzie dystrybuowanych bezpośrednio do subskrybentów, poprzez sprzedaż pojedynczych egzemplarzy w sklepach ze sztuką, księgarniach stacjonarnych, na Amazon.com lub bezpośrednio ze strony Commarts.com.
Communication Arts to profesjonalne czasopismo dla projektantów, dyrektorów artystycznych, ilustratorów, fotografów i wszystkich osób zajmujących się profesjonalnie komunikacją wizualną. Dzięki artykułom i corocznym konkursom, CA promuje najwyższe profesjonalne standardy projektowania. Od ponad 61 lat CA na swoich łamach nadal prezentuje projekty najlepsze z najlepszych. Zarówno weteranów branży, jak i gwiazdy jutra, w projektowaniu, reklamie, fotografii, ilustracjach, rozwiązaniach interaktywnych oraz typografii.
Skład Jury tegorocznego konkursu:
#PolecajkiNM cz. 32: czego szukaliśmy w Google’u, Kryzysometr 2024/25, rynek dóbr luksusowych w Polsce
- Raquel Leis Allion, dyrektor artystyczna, The Folio Society, Londyn, (Wielka Brytania);
- Anna i Elena Balbusso, ilustratorki, Anna + Elena = Balbusso Twins, Mediolan, (Włochy);
- Robert Brinkerhoff, dziekan Akademii Sztuk Pięknych, RISD, Providence, (USA);
- RI Martin Dupuis, dyrektor artystyczny, Les Évadés, Montreal, (Kanada);
- Cheyne Gateley, dyrektor kreatywny, Variety Intelligence Platform, Los Angeles, Kalifornia, (USAA)
- Nora Grosse, starszy projektant, Penguin Random House, Barcelona, (Hiszpania);
- Tatsuro Kiuchi, ilustrator, Pen Still Writes, Tokio, (Japonia)
- Michael Ng, ilustrator / artysta wizualny, Mindflyer, (Singapur)
- Marlene Szczęsny, dyrektor artystyczny, The Wall Street Journal, Nowy Jork, (USA);
- David Way, animator, Watermark Creative, Auckland, (Nowa Zelandia).
Słuchaj podcastu NowyMarketing