Brain Damage Gallery to czołowa w naszej części Europy galeria skupiona na szeroko rozumianymi street art i graffiti. Galeria współpracuje z najwybitniejszymi na świecie przedstawicielami tych nurtów, rozwija własną kolekcję sztuki, generuje wydarzenia w przestrzeni miejskiej, organizuje premiery filmowe i wydawnicze, prowadzi doradztwo w zakresie kolekcjonowania sztuki. W ofercie Brain Damage Gallery znajdują się prace najważniejszych polskich i światowych twórców. Galeria działa także za granicą, a wystawy i projekty przez nią organizowane odbywały się m.in. w Nowym Jorku, Berlinie, Budapeszcie, Pradze, Sztokholmie, Paryżu, Kijowie, Lizbonie.
Zobacz również
Podczas pierwszych Targów Sztuki Dostępnej w marcu br. na stoisku Brain Damage Gallery można było kupić znakomite grafiki Banksy’ego w cenie 5000 zł. Nic dziwnego, że wielbiciele tego genialnego i zarazem tajemniczego artysty koczowali pod zamkniętymi drzwiami Targów już od szóstej rano, choć impreza zaczynała się o dziesiątej…
Na drugą edycję Targów Sztuki Dostępnej, która odbędzie się 16-17 listopada 2019 (Warszawa, „Babka do wynajęcia”, ul. Młocińska 5/7), Brain Damage Gallery przygotuje selekcję prac najsłynniejszych światowych artystów działających w dziedzinie urban art, graffiti i sztuki ulicznej. W cenie do 5000 zł zaoferuje prace m.in. KAWS-a, czyli nowojorskiego artysty, który w ciągu ostatnich lat osiągnął spektakularny sukces. Z uwagi na wielkie zainteresowanie pracami Banksy’ego galeria wystawi dwie z jego serigrafii, w tym m. in. poszukiwany przez kolekcjonerów Box Set.
Każdy, kto naprawdę interesuje się sztuką uliczną, wie, że wśród najważniejszych światowych twórców tego nurtu są także Polacy. W tym roku na stoisku Brain Damage Gallery dostępna będzie 16-kolorowa litografia członka słynnego Etam Cru, czyli Bezt (Bezt). Medusa to jego dawno wyprzedana, trudno dostępna na rynku praca. Będzie ją można zdobyć właśnie na listopadowych Targach Sztuki Dostępnej.
Słuchaj podcastu NowyMarketing
W targowej ofercie Brain Damage Gallery znajdziemy także prace Pawła Ryżko, Chazmego, Obeya, 1UP czy amerykańskiej legendy graffiti – Blade’a.