Polityka korzystania z GenAI dla agencji i marek [Q&A]

Polityka korzystania z GenAI dla agencji i marek [Q&A]

Polityka korzystania z GenAI dla agencji i marek [Q&A]

Jakie są najważniejsze aspekty polityki korzystania z narzędzi Gen AI przez agencje i marki? W jaki sposób agencje mogą zapewnić etyczne wykorzystanie Gen AI w swoich kampaniach?

SPRAWDZAM

Best brands Poland 2024: znamy najsilniejsze marki w Polsce

Best brands Poland 2024: znamy najsilniejsze marki w Polsce
6 czerwca przyznano „Oscary Marketingu”, czyli nagrody w rankingu Best Brands Poland 2024. Wyróżnienia wręczono w sześciu kategoriach, a na czołowych miejscach znalazły się marki Apple, Dyson, Lay’s, Lubella, Nivea oraz OnlyBio.
O autorze
2 min czytania 2024-06-10

Poznaliśmy laureatów zestawienia Best brands Poland 2024, czyli najlepsze, zdaniem użytkowników, marki w Polsce. Wśród wyróżnionych w sześciu kategoriach brandów znaleźli się reprezentanci m.in. branży kosmetycznej, elektronicznej i FMCG.

O wynikach i kształcie zestawienia Best brands Poland 2024 zdecydowali konsumenci, oddając w tym roku 8 tysięcy głosów. To trzecia edycja wydarzenia promującego najlepsze krajowe marki. Co ważne, tym, na co zwracają uwagę głosujący, jest nie tylko sukces komercyjny marek, ale także sposób wywoływania przez nie emocji oraz metody stosowane, aby na długo i skutecznie zapaść w pamięć kupujących.

Best overall brand: Lay’s

W tej kategorii liczyły się marki, którym udało się wypracować silną pozycję na rynku i które stworzył trwałą relację z konsumentem, wywołując w nim uczucie lojalności. Zwycięzcą w tym roku okazał się Lay’s.

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 97 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Best life-changing technology brand: Apple

Tym razem chodziło o wyłonienie brandów, których rozwiązania zmieniły codzienne życie konsumentów. Zwracano uwagę na to, czy dzięki oferowanym technologicznym innowacjom klientom żyje się obecnie przyjemniej oraz wygodniej niż wcześniej. „Oscara Marketingu” otrzymała firma Apple, gigant technologiczny.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

Best Polish brand: Lubella

Ta kategoria została poświęcona markom polskiego pochodzenia, które cieszą się zaufaniem konsumentów. Laureatem okazała się Lubella, producent m.in. sosów i makaronów.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

Best sustainability brand: OnlyBio

Tę kategorię reprezentują firmy podejmujące działania na rzecz ochrony środowiska w sposób jawny i transparentny. Liczy się nie tylko ekologicznych i etycznych praktyk, ale również edukowanie społeczeństwa. Wygrany? OnlyBio, firma tworząca kosmetyki do włosów.

Best brands best momentum brand i best beauty & self-care brand: Dyson oraz Nivea

Podczas tegorocznej edycji gali Best brands Poland 2024 przyznano nagrody również w dwóch debiutujących kategoriach. Mowa o best brands best momentum brand i best beauty & self-care brand. W przypadku pierwszej kluczowe znaczenie miało to, aby tworzona strategia marketingowa była dopasowana do stale zmieniających się warunków na rynku. Laureatem okazała się firma Dyson. W przypadku drugiej kategorii najwięcej głosów zdobyła Nivea, której produkty stały się nieodłącznym elementem życia konsumentów.

The power of brand momentum

Czym jest realna siła przyciągania marki w oczach konsumentów? Na to pytanie próbowali odpowiedzieć uczestnicy tegorocznej gali Best brands Poland 2024. Tzw. power of brand momentum stał się głównym tematem wydarzenia. Gościem Best brands Poland 2024 był Szymon Marciniak, jeden z czołowych polskich sędziów piłkarskich, który opowiedział o własnym „momentum”.

Zdjęcia: mat. pras.

PS YouGov Best Brands 2023: TOP 10 najsilniejszych marek w Polsce [RANKING]

Agencja badawcza Inquiry sprawdziła, które marki są najbardziej popularne wśród konsumentów w Polsce. Prezentujemy dziś nowy ranking YouGov Best Brands, przedstawiający najlepsze i najprężniej rozwijające się marki.