Właściciele CLAY.WARSAW od blisko 20-stu lat związani ze środowiskiem kreatywnym, stworzyli przemyślany koncept, który wraz z prowadzonymi przez nich firmami: Photoby, Menu i Analog/Digital tworzy wyjątkowe miejsce dla kompleksowej realizacji projektów agencji reklamowych i klientów. Pomysłodawcom CLAY.WARSAW zależało na stworzeniu niebanalnej przestrzeni, która będzie nie tylko połączeniem wszechstronnego studia i siedziby wymienionych agencji produkcyjnych ale też ciekawą lokalizacją, inspirującym miejscem spotkań i dyskusji oraz organizacji wydarzeń dla branży kreatywnej.
– Naszym celem było przełamanie rutyny i wprowadzenie nowej jakości na rynku produkcyjnym w Warszawie. Chcieliśmy stworzyć miejsce, w którym design i sztuka spotykają się inspirując i emanując kreatywną energią. Tak powstała przestrzeń, która dzięki swoim funkcjom i klimatowi zapewnia płynne i harmonijne przejście od pomysłu, przez koncepcję aż do jej realizacji – mówi Tomasz Pasiek, współwłaściciel i współzałożyciel CLAY.WARSAW, kolekcjoner.
Zobacz również
– CLAY.WARSAW powstało jako podsumowanie naszych doświadczeń z planu produkcyjnego. Jest efektem wieloletnich przemyśleń, aktualnych potrzeb i oczekiwań oraz wyrazem łączącej nas pasji do dobrego designu i sztuki. Pragniemy by było to miejsce otwarte na ludzi. Takie, którego przyjemnie się doświadcza: dobrze pracuje, swobodnie rozmawia, planuje, spotyka, wspólnie gotuje. Autentyczne, wyraziste i inspirujące – dodaje Tomasz Żmigrodzki, współwłaściciel i jeden z założycieli CLAY.WARSAW.
CLAY.WARSAW powstało w postindustrialnej przestrzeni dawnego magazynu z lat 30-stych, mieszczącego się w pobliżu rewitalizowanego pl. Hallera na warszawskiej Pradze. Autor koncepcji wnętrza, Mateusz Baumiller, stworzył wysokofunkcjonalną, czytelną i niebanalną przestrzeń, która przełamuje standardową konwencję studyjną i biurową. Na 500 m.kw. wykreował przestronne, jasne i elastyczne miejsce, wypełnione wysmakowanym polskim designem. Poszczególne funkcje CLAY.WARSAW płynnie się tu przenikają i wzajemnie uzupełniają, dając wrażenie jakby ta przestrzeń istniała od zawsze. Architekt czerpie z przeszłości miejsca jednocześnie śmiało spoglądając w jego przyszłość.
– Projektując CLAY.WARSAW starałem się wyobrazić sobie pierwotny wygląd tego wnętrza i dodać od siebie coś, co go nie zagłuszy. Stąd odsłonięte słupy, mozolnie odrestaurowane kafle na podłodze oraz zastosowanie licznych ścianek loftowych. To industrialne, z pozoru chłodne wnętrze ociepla energia wyrazistych kolorów ścian i mebli, obecność miękkich tkanin, drewno, kwiaty, jak również spokój i harmonia wynikające z zastosowania klarownego podziału przestrzeni pod kątem funkcji – mówi Mateusz Baumiller, architekt.
#PolecajkiNM cz. 28: Kreatywność w biznesie, różne twarze polskiego gracza, historia firmy Atlas
Ponad 300 mkw. zajmuje starannie zaplanowane studio do produkcji sesji foto i filmów oraz miejsca do spotkań kreatywnych. Mateusz Baumiller, bazując na doświadczeniu inwestora, wiele uwagi poświęcił ergonomii planu zdjęciowego tak, aby jak najbardziej ułatwić współpracę i komunikację w czasie realizacji produkcji oraz zapewnić klientowi i ekipie wysoki komfort pracy. Stąd liczne otwarcia, przeszklenia, zasłony i łatwa do adaptacji przestrzeń, dająca możliwość ustawiania nawet kilku planów jednocześnie. Dzięki swojej funkcjonalności i możliwościom aranżacyjnym CLAY.WARSAW stanowi także gotową lokalizację zdjęciową mogącą być mieszkaniem, kawiarnią, restauracją czy biurem.
Słuchaj podcastu NowyMarketing
W CLAY.WARSAW zostało wydzielonych kilka miejsc do pracy zespołowej. Sercem studia jest duży stół umieszczony pod lustrzanym sufitem. Obok wydzielono kameralną przestrzeń kawiarnianą ze stolikami, wygodnymi krzesłami, sofą i przytulnymi pufami. Tutaj można spokojnie rozmawiać i przyglądać się planowi zdjęciowemu. Burze mózgów czy kreatywne narady odbywają się w kameralnej salce konferencyjnej.
Potrzebie wyciszenia, inspiracji i pracy w odosobnieniu służy przytulne pomieszczenie nazwane przez właścicieli „akwarium”. Ta oddzielona wysokimi przeszkleniami przestrzeń gwarantuje ciszę i spokój, dając jednocześnie możliwość obserwacji pracy studia. W razie potrzeby szyby można wysłonić welurowymi zasłonami zapewniając prywatność i lepszą izolację akustyczną. W akwarium znajdują się wygodne, miękkie sofy oraz regały z albumami o sztuce i designie. Nic tylko wygodnie zasiąść i oddać się lekturze.
Uporządkowana i harmonijna przestrzeń studyjna CLAY.WARSAW mieści trzy w pełni wyposażone kuchnie (w tym jedną profesjonalną) – rozwiązanie idealne dla klientów z branży kulinarnej. Studio dysponuje komfortową garderobą i magazynem rekwizytów.
Blisko 200 mkw. zajmuje część biurowa będąca siedzibą działających na rynku międzynarodowym agencji produkcyjnych Photoby, Menu i Analog/Digital . W tej przestrzeni uwagę przykuwa ciąg przeszkleń poprowadzony wzdłuż okien przez całą długość powierzchni. Dzięki nieszablonowemu zabiegowi architektonicznemu pomieszczenia stały się niezwykle lekkie i jasne. Takie rozwiązanie ułatwia współpracę i komunikację pomiędzy pracownikami. Całe wyposażenie biura jest mobilne, dzięki czemu przestrzeń żyje i można ją łatwo adaptować do zróżnicowanych potrzeb. Ciekawym pomysłem w tej części jest maleńki pokoik z okrągłym wejściem służący do dłuższych rozmów w skupieniu czyli tzw. „budka telefoniczna”.
Duszą studia jest duży regał wypełniony po brzegi książkami, magazynami i unikatowymi albumami o sztuce, designie i fotografii. Półek z magazynami w całym CLAY.WARSAW jest zresztą mnóstwo. Inspirują, pobudzają kreatywność i są niezastąpione w codziennej pracy.
W CLAY.WARSAW na uwagę zasługuje nie tylko sama logika przestrzeni ale także starannie wyselekcjonowane elementy wystroju wnętrza tworzące jego niepowtarzalną atmosferę: Lexavala, Ultralight, Profim, Comforty, Tylko, Swallow’s Tale, Vzór, 366 Concept, Fropt, Nurt, Fameg by Buck Studio, Bujnie, Fropt, Madde Studio, Dekoma, Spawanie Warszawa.
To także przestrzeń wypełniona sztuką. Na ścianach znajdziemy prace uznanych polskich twórców, które doskonale dopełniają unikatowy i autentyczny klimat tego miejsca i oddają prawdziwą pasję jego twórców. CLAY.WARSAW to synergia funkcji miejsca, architektury wnętrza, designu i sztuki.