1. W MyBaze poszło o wizję? Zespół założycielski przez problemy z inwestorami rok temu odszedł ze spółki
W 2013 roku Duc Vu Hoang, Adam Cellary i Tomasz Pasternak wystartowali z MyBaze, platformą dla producentów dekoracji wnętrz. Wkrótce potem pozyskali inwestora i mieli ruszyć z międzynarodową ekspansją. Teraz jednak przyszłość startup stoi pod znakiem zapytania. Założycie pokłócili się z przedstawicielami funduszu i odeszli ze spółki. Ponadto MyBaze już od ponad miesiąca nie obsługuje kontrahentów.
Zobacz również
2. Zadane.pl zgarnia 15 mln dolarów. Startup ma zacząć wkrótce zarabiać
Zadane.pl pozyskało właśnie 15 milionów dolarów. W krakowski startup zainwestowała spółka Naspers z Afryki, do której należą serwisy Allegro i OLX. Środki te pomogą firmie zatrudnić pracowników w biurach w Polsce i Stanach Zjednoczonych. Przedstawiciele Zadane.pl planują także do końca roku zwiększyć liczbę użytkowników platformy do 100 milionów. Póki co jest ich 60 milionów.
3. Zebrali ponad milion dolarów na Kickstarterze. Zbankrutowali, a pieniądze się rozpłynęły
Przedsiębiorcy z Chicago w 2013 roku ruszyli z kampanią crowdfundingową na Kickstarterze. Za pośrednictwem platformy zamierzali zebrać kapitał, który pomoże im ruszyć z masową produkcją zegarka CST-01. W efekcie zgromadzili ponad milion dolarów, ale produkt nigdy nie trafił na rynek. Firma zbankrutowała, pieniądze przepadły, a wspierający najprawdopodobniej nie odzyskają zainwestowanych środków.
#NMPoleca: Jak piękny design zwiększa konwersję w e-commerce? Tips & Tricks od IdoSell
Słuchaj podcastu NowyMarketing
4. Kolejny miliarder zainwestował w startup sprzedający odzież używaną. 30 mln dol. dla Tradesy
Tradesy to platforma e-commerce, która sprzedaje odzież używaną. Biznes ten najwyraźniej przypadł do gustu miliarderom, bo do grona inwestorów dołączył kolejny. Mowa o 73-letnim Davidzie Bondermanie, który wpompował w projekt 30 mln dolarów. Wcześniej w przedsięwzięcie zaangażował się Richard Branson. Pieniądze z tej rundy finansowania Tradesy przeznaczy na dalszy rozwój spółki.
5. Drony patrolują ulice w Katowicach. Śląska drogówka w ten sposób chce zwiększyć bezpieczeństwo na drogach
Policjanci ze śląskiej drogówki testują drony. Sterowane przez nich bezzałogowce monitorują przejścia dla pieszych w Katowicach i śledzą, czy uczestnicy ruchu drogowego przestrzegają przepisów. O ewentualnych wykroczeniach na bieżąco informowane są pobliskie patrole policji, które chwilę po zgłoszeniu zatrzymują kierowcę. Póki co nie wiadomo, czy mundurowi zostaną na stałe wyposażeni w drony.