Coca-Cola postawi w Warszawie automaty do recyklingu opakowań

Coca-Cola postawi w Warszawie automaty do recyklingu opakowań
W ramach globalnej akcji #NeverSettle Coca-Cola we współpracy z Miastem Stołecznym Warszawa i Fundacją Nasza Ziemia ufunduje miastu 10 nowoczesnych automatów do oddawania opakowań szklanych, plastikowych i aluminiowych.
O autorze
1 min czytania 2019-05-23

zdjęcie: depositphotos.com

Kampania Coca‑Cola #WciążZmieniamy (ang. #NeverSettle) koncentruje się na trzech kluczowych obszarach, w których koncern chce odgrywać aktywną rolę: aktywizacja kobiet i młodych, odpady opakowaniowe i ochrona zasobów wodnych.

Ten drugi obszar realizowany jest w ramach inicjatywy „Świat bez odpadów”, ogłoszonej podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos w styczniu 2018 roku. Głównymi celami marki są: stworzenie opakowania, które zawiera co najmniej 50% materiału pochodzącego z recyklingu oraz recykling takiej samej liczby opakowań, ile trafia do konsumenta.

Innym istotnym celem jest partnerstwo Coca-Coli z wieloma organizacjami i instytucjami na rzecz wspierania zdrowego, wolnego od zanieczyszczeń środowiska. Zgodnie z tym marka podjęła współpracę z Miastem Stołecznym Warszawą i Fundacją Nasza Ziemia, w ramach której koncern przekaże mieszkańcom stolicy 10 nowoczesnych automatów do oddawania opakowań. Pierwsza tura 5 maszyn zostanie rozmieszczona w przestrzeni miejskiej jeszcze przed wakacjami, kolejne 5 – jesienią.

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 100 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Automaty dostarczy polska firma EcoTech System oferująca zaawansowane rozwiązania wspierające działania ekologiczne. Maszyny przyjmować będą butelki plastikowe PET, aluminiowe puszki oraz butelki szklane. W zamian oddający opakowania, przy użyciu specjalnej aplikacji, otrzyma punkty, które będzie mógł wymienić na różnego rodzaju benefity, jak np. zniżki na komunikację miejską, bilety do kina czy zniżki na kawę w wybranej sieci kawiarni.

– To pierwsza tego typu inicjatywa realizowana w tak dużej skali. Dobrze łączy się z naszą kampanią edukacyjną, w której przypominamy warszawiankom i warszawiakom o zasadach recyklingu. Docelowo recyklomaty staną w lokalizacjach, które cieszą się popularnością, m.in. przy ul. Ząbkowskiej i pl. Bankowym – mówi Michał Olszewski, zastępca prezydenta m.st. Warszawy.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

PS

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

W ramach walki z plastikowymi odpadami polski rząd chce wprowadzić obowiązkową kaucję na jednorazowe opakowania i butelki w wysokości 10 gr.

PS2

Władze miasta Wałbrzych postanowiły walczyć z plastikiem – już od 1 maja br. obowiązuje zakaz używania plastikowych jednorazówek w instytucjach miejskich, a także na imprezach organizowanych przez miasto.

PS3

Parlament Europejski poparł wprowadzenie do 2021 roku zakazu sprzedaży jednorazowych sztućców, patyczków do uszu, słomek i mieszadełek z plastiku. Każda osoba, która nie zastosuje się do nowych zasad i będzie dalej zanieczyszczała środowisko, zapłaci wysoką karę.

PS4

W budynku Urzędu Miasta Krakowa w kwietniu pojawił się specjalny automat do skupowania plastikowych butelek, za które urządzenie wydaje 10 lub 20 groszy.