Coca-Cola wprowadza butelki w 100% z recyklingu – na razie tylko w Stanach Zjednoczonych

Coca-Cola wprowadza butelki w 100% z recyklingu – na razie tylko w Stanach Zjednoczonych
Przedstawiciele koncernu Coca-Cola ogłosili, że już wkrótce w Stanach Zjednoczonych słynny napój będzie sprzedawany w plastikowych butelkach w 100% pochodzących z recyklingu.
O autorze
1 min czytania 2021-02-10

Jak zauważa firma, zmiana ta jest znaczącym krokiem w walce z odpadami z tworzyw sztucznych. Według Coca-Coli, nowe butelki zmniejszą zużycie plastiku o ponad 20% w stosunku do 2018 roku.

W pierwszej kolejności w butelkach pochodzących w 100% z recyklingu dostępne będą takie napoje, jak m.in. Coca-Cola, Coke, Diet Coke czy Coke Zero Sugar. W niedalekiej przyszłości zmiana obejmie również inne marki koncernu, w tym DASANI, smartwater, Sprite oraz Fanta. 

Koncern wprowadzi butelki wykonane w 100% z recyklingu w opakowaniach o pojemności 13,2 uncji oraz 20 uncji. 

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 100 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Pod koniec ubiegłego roku w ramach swojej globalnej inicjatywy „Świat Bez Odpadów” koncern Coca-Cola zaprezentował prototyp papierowej butelki stworzonej we współpracy z duńskim startupem Paboco Pioneer. Tak zwana PlantBottle w 30% wytworzona jest z surowców pochodzenia roślinnego, a w 100% nadaje się do recyklingu.

PS

Słuchaj podcastu NowyMarketing

W 2018 roku podczas szczytu klimatycznego COP24 w Katowicach firma Żywiec Zdrój ogłosiła, że zapewni zbiórkę i podda recyklingowi taką samą ilość plastiku, jaką wprowadzi w 2020 roku na rynek. Zebrane tworzywa sztuczne przekazane zostały do recyklingu, dzięki czemu zostały ponownie przetworzone.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

PS2

Popularna marka alkoholi Bacardi ogłosiła wprowadzenie do 2023 roku butelek nadających się do kompostowania. Jest to element proekologicznej strategii firmy, która ma na celu walkę z plastikiem.

PS3

Koncern PepsiCo w 2021 roku zainwestuje 3,6 mln dol. oraz 8 mln dol. w każdym kolejnym roku na pozyskanie przetworzonego plastiku (rPET), który umożliwi produkcję w Polsce wszystkich butelek napojów Pepsi oraz Mirinda z surowca zawierającego tworzywo w 100% pochodzące z recyklingu.