Czekasz na nowe GTA? Karty zostały odkryte!

Czekasz na nowe GTA? Karty zostały odkryte!
Do sieci wyciekła zapowiedź najnowszej części legendarnej serii GTA. Poznaliśmy już nie tylko stylistykę gry, ale także planowaną datę premiery tytułu. Fani gamingu zacierają ręce i nic w tym dziwnego — GTA to prawdziwa gratka dla graczy w różnym wieku.
O autorze
2 min czytania 2023-12-05

Przed nami premiera szóstej części Grand Theft Auto, czyli doskonale znanego GTA. W nocy z poniedziałku na wtorek (4 / 5 grudnia br.) w internecie pojawił się trailer najnowszej odsłony gry, a wraz z nim dziesiątki komentarzy od rozentuzjazmowanych i od miesięcy wyczekujących informacji gamerów.

Źródło: YouTube

Wśród komentarzy znaleźć jednak można również te nieco mniej pozytywne, jak choćby narzekające na brak efektu „wow” i podobieństwo do materiałów publikowanych zwykle w mediach społecznościowych.

Źródło: YouTube

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Choć oficjalna premiera klipu była planowana zaledwie kilka godzin później, to przedwczesny wyciek materiałów jest uważany za kolejną wpadkę po stronie Rockstar Games — firmy produkującej gry z serii GTA.

Rockstar Games na celowniku hakerów

Wcześniej Rockstar Games został zaatakowany przez cyberprzestępców, przez co była zmuszona na wcześniejsze ujawnienie informacji na temat podjęcia pracy nad GTA 6, a następnie — przez syna jednego z pracowników — do internetu wyciekły treści w formie postów na TikToku. Jakby tego było mało, w ostatnich miesiącach członkowie społeczności fanów GTA zyskała dostęp do plików gry, czego efektem było ujawnienie dużej ilości informacji i szczegółów dotyczących najnowszej odsłony Grand Theft Auto.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

Jak widać, hakerzy nie odpuszczają firmie Rockstar Games od dłuższego czasu, a przecież prace nad GTA 6 musiały trwać. W efekcie, po ostatnim wycieku informacji, twórcy Grand Theft Auto postanowili nieco przyspieszyć premierę trailera i ujawnili, że premiera najnowszej części nastąpi w 2025 roku.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

Nie tylko GTA, czyli o kłopotach (w) sieci

Najnowsze gry to najnowsze technologie, a wraz z nimi znaczący wzrost ryzyka, że coś pójdzie nie tak. Przykłady?

  • Niemal miesięczna awaria serwerów PlayStation Network i wyciek danych należących w sumie do 77 miliomów użytkowników już w 2011 roku.
  • Okołogwiazdkowy atak hakerski grupy Lizard Squad na serwery Microsoftu i Sony (2014).

Na początku lat 2000. światem gamingu wstrząsnął skandal po charakterze erotycznym. Główną rolę odegrała w nim Jade Raymond, producentka dwóch pierwszych części serii „Assassin’s Creed”, o której powstał nawet krótki komiks. W historyjce obrazkowej nie brakowało wulgarnych odniesień do seksualności, a w efekcie francuska firma Ubisoft, producent i wydawca serii „Assassin’s Creed”, złożyła pozew i doprowadziła do usunięcia treści z internetu.

Gracze czekają (również) na… trailery?

Na szczęście, poza wpadkami, świat gier komputerowych regularnie zalicza też spektakularne sukcesy. Należą to nich m.in. premiery długo wyczekiwanych zapowiedzi kolejnych gier. W sieci znaleźć można nawet, regularnie aktualizowane, zestawienia topowych trailerów z ostatnich lat. Które tytuły zasłużyły na szczególne uznanie wśród graczy?

„Assassin’s Creed: Revlation” (2011)

„The Elder Scrolls V: Skyrim” (2011)

„Gears of War” (2011)

„The Witcher 3: Wild Hunt” (2015)

„Dead Island” (2011)

Przykładów jest oczywiście znacznie więcej i to właśnie trailery wydają się pierwszym sposobem weryfikacji, czy oczekujący na oficjalną premierę tytuł spełni oczekiwania użytkowników. Czy zatem nieco przyspieszona premiera zapowiedzi GTA 6 okaże się zapowiedzią sukcesu? Dowiemy się dopiero w 2025 roku, jednak obserwując ruchy na rynku gamingowym, można podejrzewać, że do tego czasu nas i Rockstar Games czeka jeszcze kilka niespodzianek.

Zdjęcie główne: przegladsportowy.onet.pl

PS Sanah z utworem promującym grę „Wiedźmin 3: Dziki gon”

Na rynku zadebiutowała właśnie zaktualizowana wersja gry „Wiedźmin 3: Dziki Gon”. Z tej okazji producenci przygotowali muzyczną niespodziankę z udziałem Sanah.

PS2 Zagrasz w GTA… na Netflixie?

Zaczęło się od filmów i seriali, ale popularna platforma streamingowa już jakiś czas temu poszła o krok dalej i wprowadziła do oferty gry. Chodzą słuchy, że w cyfrowej bibliotece już wkrótce pojawi się także GTA.