Data Center – czym jest Centrum Danych?

Data Center – czym jest Centrum Danych?
Czy wiesz, że nie potrzebujesz tworzyć zaawansowanej struktury do zarządzania serwerownią na potrzeby działań firmy? Odpowiedzią jest wysokiej jakości Centrum Danych. Poznaj Plus Data Center i dowiedz się, w jaki sposób działa ta usługa oraz jakie korzyści może przynieść dla Twojego biznesu.
O autorze
2 min czytania 2023-09-26

Czym jest Centrum Danych?

Centrum Danych to dedykowany budynek, w którym została umiejscowiona działająca infrastruktura informatyczna, np.: serwery, urządzenia do przechowywania oraz cyfrowej dystrybucji danych, a także infrastruktura sieciowa. 

Sieć Plus oferuje swoją usługę Data Center z właściwie zaprojektowaną infrastrukturą oraz odpowiednio przygotowaną powierzchnią dla Twojego środowiska IT. Dzięki Plus Data Center nie musisz budować własnego pomieszczenia czy zatrudniać całego zespołu do obsługi i zarządzania serwerownią. Ponadto możesz zminimalizować ogromne koszty, które generuje utrzymanie własnego Centrum Danych.

Warto wiedzieć, że Plus Data Center to jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Europie. Znajduje się on na terenie Grodziska Mazowieckiego – zaledwie 30 kilometrów od Warszawy, z dala od obszarów i miejsc krytycznych.

Korzyści usługi Plus Data Center – oszczędności i bezpieczeństwo

Ogromną zaletą Plus Data Center są generowane oszczędności. Usługa jest bardzo elastyczna, ponosisz wyłącznie realne koszty za wykorzystane miejsce w Centrum Danych. Czy wiesz, że wybudowanie własnej serwerowni to wydatek wahający się od 12 do nawet 50 tysięcy zł za 1 m2 powierzchni? Twoja firma potrzebowałaby prawdopodobnie co najmniej 10 lat, aby taka inwestycja się zwróciła.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Przeniesienie Twoich urządzeń do Plus Data Center sprawi, że zyskasz stały i zdalny dostęp do nich – wszystko to w oparciu o zaawansowane poziomy bezpieczeństwa. To kolejna ogromna zaleta tej usługi. System zabezpieczeń jest zawarty na wielu płaszczyznach:

  • fizycznej – Centrum Danych zostało zbudowane w miejscu bezpiecznym, z dala od obszarów krytycznych stolicy, odseparowane od innych zabudowań, z gwarantowaną polityką energetyczną oraz warunkami środowiskowymi,
  • telekomunikacyjnej – oferowana redundantna łączność światłowodowa,
  • energetycznej – możesz liczyć na niezależne źródła zasilania i generatory zapasowe.

Szafa kolokacyjna, a może prywatna serwerownia? Wybierz opcję dla siebie

Bez względu na to, jakiej przestrzeni potrzebujesz – w Plus Data Center znajdziesz miejsce dla nawet najbardziej wymagających urządzeń IT. Możesz liczyć na wyznaczone miejsce w klimatyzowanej szafie kolokacyjnej, wielkości 1U (4,45 cm), we wspólnej serwerowni z systemem kontroli dostępu.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

Twoje środowisko IT się rozrasta? Potrzebujesz więcej miejsca? Plus udostępni dla Twoich urządzeń dedykowaną szafę kolokacyjną o wielkości 48U, we wspólnej, klimatyzowanej serwerowni, z systemem kontroli dostępu.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

Twoje środowisko IT jest bardzo wymagające, a Ty cenisz sobie najwyższe standardy bezpieczeństwa? Wybierz serwerownię indywidualną. To dedykowane pomieszczenie z systemem kontroli dostępu, które możesz samodzielnie zaaranżować. Zakres usługi uzgadniany jest oczywiście indywidualnie.

Zdalna opieka serwisowa – możesz liczyć na ciągłe wsparcie

Centrum Danych w Plusie to również gwarancja zdalnej opieki serwisowej Remote Hands. Możesz liczyć na pomoc wykwalifikowanych inżynierów, którzy w trybie 24/7 przez 365 dni w roku będą wspierać Cię technicznie np. wykonując na Twoje zlecenie drobne prace serwisowe typu: konserwacja i resetowanie urządzeń czy wymiana na nowe. Wykorzystaj więc maksymalny potencjał, jaki oferuje Ci usługa Plus Data Center.

Artykuł reklamowy powstały we współpracy z biznes.plus.pl