Tajniki Google Analytics 4 dla marketerów [WEBINAR]

Tajniki Google Analytics 4 dla marketerów [WEBINAR]

Tajniki Google Analytics 4 dla marketerów [WEBINAR]

Weź udział w sesji pytań i odpowiedzi z Maćkiem Lewińskim!

ZAPISZ SIĘ

Dlaczego WordPress? Spójrz na niego z nowej perspektywy

Dlaczego WordPress? Spójrz na niego z nowej perspektywy
Duża grupa Internautów słyszała już nieraz o WordPressie. Niestety większość użytkowników kojarzy ten system głównie z blogowaniem oraz darmowymi (czyli często w ich przekonaniu gorszej jakości) rozwiązaniami. Jednak powoli coraz więcej osób odkrywa potencjał, jaki tkwi w tym narzędziu.
O autorze
2 min czytania 2015-07-24

Zdjęcie royalty free z Fotolia

Nie chodzi tu tylko o blogerów. Mnogość funkcji i łatwość zastosowań powoduje, że firmy wybierają WordPressa jako system zarządzania treścią dla swoich stron internetowych, często bardzo rozbudowanych. 

Kilka faktów

WordPress rozwinął się z blogowej platformy do pełnego systemu zarządzania treścią (CMS). Jest to open source’owe narzędzie zbudowane w oparciu o PHP oraz MySQL. System umożliwia proste, szybkie i efektywne tworzenie oraz zarządzanie serwisami, a przy tym w pełni bezpłatne. Poza kosztem nakładu pracy programisty nie obowiązują tu żadne licencje czy abonamenty. 

Projektując stronę internetową w oparciu o system WordPress, można wykorzystać jedną z dostępnych darmowych szat graficznych. Jednak marki najczęściej decydują się na dedykowany projekt graficzny przygotowany przez agencję. Strona internetowa zostaje dostosowana do indywidualnych potrzeb, jednocześnie nadal pozostając łatwą w obsłudze dzięki zarządzaniu w panelu WordPressa. Redaktor czy administrator serwisu szybko nauczy się jego obsługi, a w przyszłości będzie mógł tę wiedzę wykorzystać przy innych serwisach zbudowanych w oparciu o ten silnik. 

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Narzędzie do osiągnięcia sukcesu

Osoby zarządzające stronami internetowymi doceniają łatwość obsługi systemu WordPress. Nie wymaga on specjalistycznej, technicznej wiedzy od użytkownika, dzięki czemu często właściciele mniejszych firm czy pracownicy mogą bez problemu edytować zawartość serwisu internetowego. Eliminuje to dodatkowe koszty wynikające z zatrudnienia informatyka do wprowadzenia zmian tekstu lub grafiki.

Wysoka jakość projektów oraz dobry content marketing serwisów opartych o WordPress wpływa na wysokie ich postrzeganie przez Google. Konsumenci poszukując produktów lub usług, łatwiej mogą odnaleźć taką stronę internetową. Kolejnym ułatwieniem są dodatki i rozszerzenia do WordPressa związane z zarządzaniem słowami kluczowymi i meta danymi w ramach pozycjonowania strony internetowej. System jest zaprojektowany przyjaźnie pod względem SEO. Ponadto odpowiednio tworzone projekty dostosowują rozdzielczość strony do typu urządzenia użytkownika (są responsywne).

Słuchaj podcastu NowyMarketing

Rzeczy, których nie spodziewalibyście się po WordPressie

WordPress jako system typu open source dostarcza użytkownikom najnowsze rozwiązania. Deweloperzy rozwijający system udoskonalają go poprzez nowe pluginy, bezpłatnie dostępne dla każdego. Pozwalają one na korzystanie z wielu funkcji przy zachowaniu efektywności kosztowej. Dzięki wysokiej użyteczności systemu bezproblemowo można dodawać multimedia (m.in. zdjęcia, video, prezentacje, dokumenty). Jednocześnie można tworzyć dedykowane dodatki dla bardziej złożonych funkcjonalności. Dołączając do tego interesujący content oraz integrację z social media, powstaje charakterystyczny serwis wyróżniający się na tle konkurencji.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

Dobre praktyki

Przy odpowiednio przygotowanej stronie internetowej nawet nie widać, że została stworzona w oparciu o WordPressa. Zespół projektowy dostosowuje wygląd strony, tworząc dedykowane grafiki i wdraża dostosowane do wymagań firmy funkcjonalności. Poniższe strony pokazują, że w ten sposób projektowane są interesujące graficznie, ale również funkcjonalne serwisy:

Szeroki wachlarz korzyści systemu WordPress czyni z niego odpowiednie rozwiązanie dla wielu projektów. Spójrz na niego z nowej perspektywy i przekonaj się, że warto 🙂

 

Anna Roth

Head of UX
Agencja Interaktywna CRAFTON