Badanie neuromarketingowe polega na monitorowaniu aktywności wybranych obszarów mózgu, które pozwalają poznać, dlaczego i na jakiej podstawie podejmujemy takie, a nie inne decyzje zakupowe.
Z badań neuromarketingowych korzysta wiele firm przy tworzeniu swoich opakowań, w tym m.in. producent chipsów Frito-Lay. Dzięki temu, marka dowiedziała się, że to właśnie te matowe opakowania chipsów wywołują w konsumentach bardziej pozytywne odczucia niż ich błyszczące odpowiedniki.
Zobacz również
Pozostając w temacie „pozytywnych opakowań”, marka Doritos zaprojektowała specjalne opakowanie, o którym z pewnością marzyli wszyscy wielbiciele kukurydzianych chipsów. Mowa tu o opakowaniu stworzonym z ręcznika! Już teraz wszyscy ci, którzy mieli ubrudzone ręce od chipsów nie muszą martwić się, jak je umyć, kiedy na przykład nie ma takiej możliwości – teraz wystarczy „wytrzeć” je w opakowanie od chipsów. Całkiem użyteczne, prawda? 😉
PS
W ramach sponsoringu nad NFL Pizza Hut wprowadza nowe opakowania na pizzę, które będą służyć jako plansza do gry, gdy połączy się je z aplikacją mobilną, wykorzystującą rozszerzoną rzeczywistość.
#PrzeglądTygodnia [05.11-12.11.24]: kampanie z okazji Movember, suszonki miesiąca, mindfulness w reklamach
PS2
Słuchaj podcastu NowyMarketing
Portugalski oddział McDonald’s 25 września wycofał swoją kultową linię burgerów Maestro. Zamieniając pudełko od burgerów w pozytywkę, chciał sprawić by ostatnie dni, w których będą dostępne burgery, były dla klientów wyjątkowe.
PS3
Boston Pizza wpadła na nietypowy pomysł wykorzystania swoich pudełek do pizzy – można je przekształcić w samonośny stół i dzięki temu jeść potrawę w łóżku.
PS4
W dzisiejszych czasach atrakcyjność marki wyznaczają nie tylko jej zalety użytkowe, ale przede wszystkim umiejętność zaspokajania zarówno zmysłowych jak i osobistych potrzeb konsumenta. Dlaczego firmy nie powinny tego lekceważyć?