Dostrzegaj szanse, buduj przewagę rynkową i zwiększaj konkurencyjność swojej firmy dzięki outsourcingowi usług IT

Dostrzegaj szanse, buduj przewagę rynkową i zwiększaj konkurencyjność swojej firmy dzięki outsourcingowi usług IT
Nie zależnie od tego czy jesteś agencją interaktywną czy Software House, w pewnym momencie swojego rozwoju musisz zdecydować, co dalej z Twoją infrastrukturą IT.
O autorze
2 min czytania 2016-10-03

Trudno zlekceważyć rosnącą ilość przechowywanych danych, systemów oraz aplikacji. Ta decyzja będzie rzutowała na kolejne lata funkcjonowania firmy oraz przekładała się na jej konkurencyjność i rentowność. W bardzo wielu przypadkach nieopłacalne staje się już inwestowanie we własną infrastrukturę. Znacznie większe korzyści można odnieść oddając zasoby IT w ręce specjalistów.

„Powodem, dla którego większość ludzi myśli o przyszłości z lękiem, zamiast z podekscytowaniem, jest fakt, że nie mają jej dobrze zaprojektowanej” – Jim Rohn.

Rozwój agencji to proces, który trzeba zaplanować, wdrożyć a następnie nieustannie optymalizować w taki sposób, aby model biznesowy firmy pozwalał realizować najważniejsze cele.

Zdecyduj, co warto delegować

Z ankiety przeprowadzonej przez Pierre Audoin Consultants wynika, że już 45 proc. menedżerów w Polsce korzysta ze wsparcia zewnętrznych firm informatycznych lub wynajmu kadry inżynierskiej. Zewnętrzny dostawca może m.in. zapewnić nam dostęp do zasobów i infrastruktury IT, usługę cloud computing, utrzymanie systemów informatycznych czy zarządzać infrastrukturą.

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 97 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Wielu przedsiębiorców wciąż odstraszają mity, które narosły wokół outsourcingu. Wśród nich wymienia się przekonanie, że samemu zrobi się coś lepiej, taniej oraz bezpieczniej. W konsekwencji przeznaczają małe pomieszczenie w firmie na serwerownię, którą z dumą nazywają swoim Data Center. Firmową serwerownię od profesjonalnego centrum danych różni wiele. Począwszy od poziomu bezpieczeństwa, wydajności zasobów, dostępu do ekspertów IT, całodobowej obsługi i monitoringu, na dedykowanej przestrzeni technologicznej kończąc.

Nie taki straszny ten outsourcing

Są firmy, którym udało się we właściwym momencie podjąć decyzję o outsourcingu IT. Przykładem jest Agencja interaktywna Trol InterMedia, która jest jednocześnie twórcą oprogramowania dla sklepów internetowych 2clickShop. Początkowo usługi hostingu aplikacyjnego realizowane były w firmowym Data Center. Jednak w związku z rozwojem firmy oraz rosnącą liczbą klientów, a wraz z nią hostowanych aplikacji, konieczne było zwiększenie zasobów w zakresie łącz oraz infrastruktury. Skala rozbudowy w ramach firmy byłaby trudna do oszacowania i oznaczała ogromne inwestycje. Po przeanalizowaniu sytuacja Agencja podjęła decyzję o outsourcingu usług IT.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

Największym wyzwaniem okazała się migracja danych. Musiała być bezkolizyjna i bezproblemowa. Dane musiały mieć gwarancję najwyższego bezpieczeństwa. Dlatego w tym wypadku zdecydowano się na kolokację w Beyond.pl Data Center. Firma uzyskała dostęp do zwielokrotnionych łącz i głównego węzła oraz niezależność zasilania oraz wsparcie ekspertów przy migracji danych.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

Różnica między Data Center a serwerownią ma znaczenie

Dogodna lokalizacja zasobów, redundantna infrastruktura, niezależność zasilania, wysoki poziom bezpieczeństwa – takim wymogom nie sprosta firmowa serwerownia. Powstałe w 2016 roku nowe centrum danych, należące do Beyond.pl to wzorcowy przykład ochrony danych klientów.

Data Center 2 to żelbetonowa konstrukcja o powierzchni 12 000 m2, monitorowany i chroniony przez całą dobę. Obiekt spełnia wymogi bezpieczeństwa Rating 4 wg ANSI/TIA-942 oraz posiada dwa różne i niezależne systemy zasilania awaryjnego (system tradycyjny UPS oraz system oparty na rozwiązaniu Diesel Rotary UPS) i chłodzenia (chłodzenie tradycyjne i adiabatyczne).

Outsourcing = sukces

Trol InterMedia to przykład przedsiębiorstwa, które we właściwym momencie podjęło decyzję o outsourcingu IT. Dzięki temu udało się odciążyć firmę, umożliwiając jednocześnie lepszą opiekę nad zasobami IT, a oszczędności mogły zostać przeznaczone na rozwój kadry, nowe stanowiska, rozwijanie corebiznesu. – Trol InterMedia jest jednym z naszych najstarszych klientów – mówi Tomasz Sobol, dyrektor marketingu Beyond.pl. – Od początku naszej współpracy firma stawiała na zadowolenie klienta końcowego. W efekcie Beyond.pl przygotował bezpieczne i wydajne środowisko IT. Dzięki temu Trol InterMedia może świadczyć usługi z najwyższej półki – kończy.

 

Publikacja powstała we współpracy z naszym partnerem technologicznym firmą Beyond.pl