Dulux na nowo przedstawia okładki 12 klasyków literatury, od „1984″ do „Draculi”. Inspiracją kolory farb

Dulux na nowo przedstawia okładki 12 klasyków literatury, od „1984″ do „Draculi”. Inspiracją kolory farb
Firma Dulux stworzyła nowe wydania najsłynniejszych dzieł literatury. W kolekcji znalazły się m.in. „Moby Dick" i „Frankenstein". Każdemu z 12 tytułów nadała wyjątkowy charakter dzięki okładce w jednym z kolorów farb z serii Heritage by Dulux.
O autorze
1 min czytania 2024-04-16

Co łączy książki i farby? Jak się okazuje, więcej niż mogłoby się wydawać. Udowadnia to firma Dulux, która w związku z nową kolekcją farb Heritage postanowiła na nowo zinterpretować klasyczne tytuły literackie, a wśród nich dzieła m.in. Jane Austen i Louisa Mary Abott. Tak powstała kolekcja dwunastu książek, których okładki są w kolorach farb Dulux.

Pomysłodawcy akcji przekonują, że zarówno zmiana otoczenia, czyli na przykład remont, jak i czas spędzony z dobrą książką, mogą wywołać w nas pozytywne emocje. A jeśli do sypialni czy salonu, poza ulubionym książkowym bohaterem, chcielibyśmy zabrać też odrobinę atmosfery panującej na kartach książki – z farbami Dulux to naprawdę proste.

„Let the feelings of your favourite books, become the colour of your favourite rooms”

„Pozwól uczuciom wprost z twoich ulubionych książek stać się kolorami na ścianach w twoich ulubionych pokojach” – głosi hasło akcji promującej kolekcję Heritage by Dulux.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

fot. Ogilvy.com

Słuchaj podcastu NowyMarketing

Każdej z 12 książek przypisano po jednym kolorze, dzięki czemu przemalowywanie mieszkania i związane z nim decyzje jeszcze nigdy nie były tak proste. Lubisz ciepło i swojskość wprost z opowieści o Pani Dalloway? W takim razie wybierz odcień DH Blossom. Wolisz klasyczną elegancję i siłę, niczym z kart historii o Małych Kobietkach? Linnet White będzie dla ciebie strzałem w dziesiątkę. A może w gabinecie marzysz o odrobinie inspiracji godnej Brama Stokera? Nie wahaj się więc ani chwili dłużej i wybierz puszkę farby w kolorze Florentine Red, który przypisano do powieści pt. „Dracula”.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

Zdjęcia: Dulux Heritage

PS Magdalena Boczarska ambasadorką marki Dulux

Polska aktorka filmowa i teatralna, Magdalena Boczarska, znana między innymi z obrazu “Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej” czy „Różyczka”, została ambasadorką marki Dulux. W ramach współpracy będzie promować nową ceramiczną farbę Dulux Ambiance Ceramic.

PS2 (Under)Writer in Residence, czyli poezja inspirowana roszczeniami ubezpieczeniowymi

Z okazji Światowego Dnia Poezji punkowy poeta John Cooper Clarke opublikował nietypowy cykl wierszy. Ich treść inspirowana jest roszczeniami ubezpieczeniowymi. To efekt współpracy z firmą Hiscox.