Dzieło Witkacego uświetnia krakowski przystanek

Dzieło Witkacego uświetnia krakowski przystanek
Na jednej z krakowskich wiat przystankowych pojawiła się reprodukcja obrazu Witkacego. Inicjatywa jest efektem współpracy Muzeum Narodowego w Krakowie i firmy AMS.
O autorze
1 min czytania 2021-05-05

Wiaty przystankowe już od jakiegoś czasu służą za nośniki reklamowe, które docierają do dużej liczby odbiorców. Niektóre firmy wykorzystują je do wypromowania danej usługi czy produktu, a jeszcze inni przerabiają je na małe dzieła sztuki.

Tak jest w przypadku nowej inicjatywy Muzeum Narodowego w Krakowie i firmy AMS, w ramach której na przystanku nieopodal muzeum pojawiła się reprodukcja obrazu Witkacego zatytułowany „Kuszenie św. Antoniego”.

Dzieło pojawiło się na wiacie przystankowej kilka dni przed Majówką, aby zachęcić mieszkańców, a także turystów do odwiedzania muzeum, które już od 4 maja br. ponownie jest otwarte.

Przystanek powstał we współpracy z AMS, za koncepcję i projekt odpowiada MNK.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

PS

W 2019 roku na Placu Niezależnego Zrzeszenia Studentów w Białymstoku pojawiły się dwa zielone przystanki autobusowe, które wprowadziły zieleń tam, gdzie jest najbardziej potrzebna – w pasie drogowym i w miejscach oczekiwania na środek transportu.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

PS2

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

Przystanek tramwajowy przy Teatrze Wielkim w Łodzi przeszedł niezwykłą metamorfozę – ściany wiaty zostały zastąpione szklanymi gablotami, w których umieszczono różnorodne kompozycje florystyczne. Autorką instalacji pod hasłem „Nostalgia” jest studentka łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych.

PS3

„Zielony” przystanek w Warszawie to nowa inicjatywa spółki AMS. Wiata pokryta roślinnością nie tylko przyczynia się do oczyszczania powietrza w mieście, ale również jest przyjazna dla ptaków, bowiem posiada specjalne oznaczenia, zabezpieczające je przed kolizjami z szybami wiaty.