Pilotażowe szkolenie Ericsson w Metaverse dotyczyło architektury sieci rdzeniowej 5G. Specjaliści Orange Polska ocenili je jako bardziej angażujące i pozwalające łatwiej zapamiętać nowe informacje w porównaniu do tradycyjnych szkoleń. Doceniono świeżość spojrzenia na metody edukacji i empiryczne doświadczenia.
Efektywna i szybka nauka w wirtualnym świecie
– Wirtualna rzeczywistość jest obecna w wielu sferach naszego życia i ma duży potencjał również w nauce. Szkolenie w Metaverse wprowadza interakcję między uczestnikami na wyższy poziom i daje nowe możliwości podnoszenia kwalifikacji. Dzięki innowacyjnej metodzie zastosowanej przez Ericsson nasi inżynierowie mogli doświadczyć nowego rodzaju szkoleń. Sądzę, że edukacja w Metaverse ma przyszłość – mówi Jarosław Paszkiewicz, dyrektor Rozwoju Sieci Rdzeniowej w firmie Orange Polska.
Zobacz również
Obecnie ponad 90 procent szkoleń technicznych dla partnerów biznesowych firmy Ericsson w Europie i Ameryce Łacińskiej oferowanych jest w formie cyfrowej. Wykorzystanie Metaverse i okularów VR pozwoliło odtworzyć interakcje i doświadczenia uczestników ze szkoleń stacjonarnych.
– Opracowując program szkoleniowy w Metaverse, skupiliśmy się na efektywnej nauce. Pomimo że jesteśmy otoczeni przez nowoczesne technologie, nasz umysł przyswaja wiedzę tak samo jak wieki temu – poprzez obserwację otoczenia oraz interakcję z innymi osobami – wyjaśnia Ewelina Grabowska, dyrektor ds. Rozwoju na Europę i Amerykę Łacińską w firmie Ericsson. – Przewaga dostarczania szkoleń w Metaverse polega na tym, że w świecie trójwymiarowym uczymy się szybciej i wydajniej – dodaje.
Ericsson w 2023 planuje przeprowadzić kolejne szkolenie w Metaverse dla specjalistów Orange Polska, wykorzystując doświadczenie i uwagi zebrane po pierwszej sesji szkoleniowej. Bazując na polskich doświadczeniach, firma zamierza również wdrożyć to rozwiązanie na całym świecie.
#NMPoleca: Jak piękny design zwiększa konwersję w e-commerce? Tips & Tricks od IdoSell
Słuchaj podcastu NowyMarketing