Facebook pomaga reklamodawcom w przygotowaniach działań marketingowych na olimpiadę Tokio 2020

Facebook pomaga reklamodawcom w przygotowaniach działań marketingowych na olimpiadę Tokio 2020
Facebook rozpoczął kampanię „Give your game everything”, której celem jest pomoc reklamodawcom w przygotowaniach działań marketingowych z okazji igrzysk olimpijskich w Tokio 2020.
O autorze
1 min czytania 2019-07-26

W ramach kampanii „Give your game everything” firma You Gov przeprowadziła specjalne badanie, w którym wzięło udział 9 173 osób w wieku 18-64 lat, z takich państw jak m.in. Australia, Francja, Japonia, Rosja oraz Stany Zjednoczone. Wyniki ankiety pozwoliły określić np., w jaki sposób fani sportu najchętniej oglądają turnieje sportowe, z jakich aplikacji korzystają oraz jaki format treści jest dla nich najatrakcyjniejszy.

Wyniki badania dostępne są na specjalnej stronie stworzonej w ramach kampanii. W ten sposób Facebook liczy na to, że dostęp do danych dotyczących zachowań konsumentów pomoże reklamodawcom w tworzeniu kreatywnych kampanii na przyszłoroczne igrzyska olimpijskie w Tokio, biorąc również pod uwagę ograniczenia wynikające z tzw. „Reguły 40” – określa ona w jakim stopniu uczestnicy olimpiady mogą udostępniać swój wizerunek w celach komercyjnych w czasie trwania imprezy.

PS

Organizatorzy przyszłorocznych letnich igrzysk olimpijskich, które odbędą się w Tokio, wpadli na niezwykły pomysł wykorzystania starych urządzeń elektrycznych, takich jak smartfony czy komputery – stworzyli z nich medale.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj