Family Bond: Volvo wprowadza płatne urlopy dla rodziców i par adoptujących dzieci

Family Bond: Volvo wprowadza płatne urlopy dla rodziców i par adoptujących dzieci
Volvo poinformowało o wprowadzeniu nowej inicjatywy pod hasłem „Family Bond”, w ramach której oferuje swoim pracownikom płatne, 24-miesięczne urlopy rodzicielskie. Skorzystać z nich mogą nie tylko rodzice biologiczni, ale także pary adoptujące dzieci oraz pary tej samej płci.
O autorze
1 min czytania 2021-04-01

Nowa inicjatywa Volvo skierowana jest do rodziców z tych krajów, w których nie gwarantowane są urlopy macierzyńskie, lub dostępne jedynie w bardzo wąskim zakresie. Celem programu „Family Bond” jest więc zapewnienie takiego świadczenia wszystkim pracownikom marki, niezależnie od płci.

W ramach akcji Volvo oferuje płatne, 24-miesięczne urlopy rodzicielskie, zaś skorzystać z nich mogą nie tylko rodzice biologiczni, ale również pary tej samej płci oraz pracy adoptujące dzieci.

Program „Family Bond” pilotażowo wystartował już w 2019 roku w wybranych krajach na świecie, zaś od 1 kwietnia br. obowiązuje dla wszystkich pracowników marki.

– Chcemy być inicjatorem zmian w branży i ustanowić nowy, globalny standard dla pracowników. Decydując się na wprowadzenie płatnych urlopów rodzicielskich dla naszych pracowników, zmniejszamy nierówności płciowe i zyskujemy bardziej zróżnicowaną siłę roboczą, poprawiając wydajność i wzmacniając naszą działalność – powiedziała Hanna Fager, head of corporate functions w Volvo.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

PS

IKEA wierzy, że równość leży u podstaw praw człowieka. Kwestia ta ściśle powiązana jest również z rodzicielstwem. Szwedzka marka, jako jedna z pierwszych w Polsce, wprowadziła w 2019 roku dodatkowy miesiąc w pełni płatnego urlopu ojcowskiego.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

PS2

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

Bolt zaskakuje po raz kolejny – firma postanowiła rozszerzyć pakiet benefitów pracowniczych o… urlop psacierzyński. Te osoby, które zdecydują się na adopcję zwierzaka ze schroniska, otrzymają 3 dni dodatkowego, płatnego urlopu.