Finał ROG Summoners Arena. ASUS Polska wspiera polski e-sport

Finał ROG Summoners Arena. ASUS Polska wspiera polski e-sport
O autorze
2 min czytania 2021-10-20

Pula nagród prawie 20 tys. zł, nowoczesny sprzęt do wygrania i setki uczestników z całego kraju. Już 23 października finał turnieju ROG Summoners Arena organizowanego przez polski oddział marki ASUS Republic of Gamers. To jedne z największych tego typu zawodów gamingowych w Polsce. W ten sposób firma chce podkreślić swoja mocną pozycję na polskim rynku graczy i wesprzeć rozwój coraz większego i znaczącego środowiska e-sportu. Z finału prowadzone będą streamingi na żywo.

W zawodach ROG Summoners Arena w najnowszą odsłonę gry Teamfight Tactics (set 5.5) pula nagród sięgnęła prawie 20 tys. zł, w tym do wygrania był nowoczesny sprzęt – laptop ROG Strix SCAR 15. W turnieju od początku przygotowanych było ponad 1000 miejsc dla uczestników. W ramach transmisji fazy pucharowej przeprowadzono setki godzin streamingów, które komentowali znani komentatorzy. Pierwsza edycja Turnieju ROG Summoners Arena organizowanego przez ASUS Republic of Gamers, to zawody, które zasługują na uwagę nie tylko fanów gry Teamfight Tactics, ale także całego polskiego środowiska e-sport. Wielki finał już 23 października o godz. 17:00, a śledzić będzie go można tutaj: rogtftarena.friendlyfire.pl.

Jak podkreślają organizatorzy, ROG Summoners Arena to z jednej strony zabawa, ale także projekt aktywujący dla coraz większego i znaczącego środowiska e-sportu. – ASUS Republic of Gamers to nie tylko sprzęt, to społeczność. Od ponad 15 lat pod szyldem Republic of Gamers nie tylko tworzymy sprzęt z myślą o graczach, ale również realizujemy różne projekty skierowane do tej stale rosnącej grupy, w tym projekty e-sportowe. Stąd właśnie turniej ROG Summoners Arena, jako ukłon w kierunku fanów Team Fight Tactics i naszej marki, a dodatkowo okazja do zgarnięcia świetnego laptopa, który na pewno pomoże w e-sportowym rozwoju – mówi Marcin Czech z ASUS Polska.

Miesiąc rozgrywek, streamingów i znane nazwiska

Cały turniej trwał miesiąc. Rejestracja uczestników rozpoczęła się 25 września. Na przełomie września i października odbywały się otwarte kwalifikacje, między 7 a 17 października faza finałowa, a wielki finał już 23 października.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Od fazy pucharowej (ćwierćfinały) prowadzone były streamingi na żywo. Dzięki temu każdy mógł podejrzeć zmagania najlepszych graczy i kibicować im w czasie rzeczywistym. W ramach realizacji transmisji i komentarzy, przygotowane zostało specjalne studio, a wśród komentatorów pojawiły się znane w środowisku nazwiska – Maciej „Kezman” Gramacki oraz Wojtek „simplywojtek” Cetner.

ASUS Republic of Gamers to submarka ASUS, która produkuje wysokiej jakości produkty dla graczy oraz angażuje się w wydarzenia związane z grami i branżą kreatywną. Organizuje m.in. projekty aktywujących twórców różnych branż i środowisko gamingowe. Wśród produktów sygnowanych marką znajdują się: płyty główne, karty graficzne, notebooki, monitory, komputery stacjonarne, myszki, klawiatury, słuchawki i karty dźwiękowe.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

 

Artykuł powstał we współpracy z ASUS.