Fulfillment jako klucz do sukcesu sprzedaży cross-border

Fulfillment jako klucz do sukcesu sprzedaży cross-border
Dywersyfikacja kanałów sprzedaży umożliwia im minimalizowanie ryzyka związanego ze sprzedażą na jednym rynku, jednocześnie otwierając nowe możliwości rozwoju. Wyzwanie stanowi jednak organizacja logistyki, zwłaszcza w obszarach takich jak przestrzeń magazynowa, koszty zatrudnienia i obsługa zwrotów. Dlatego warto rozważyć outsourcing tych działań.
O autorze
1 min czytania 2024-01-23

Sprzedaż internetowa w Europie: potencjał i perspektywy

Mimo słabego początku roku dla e-commerce, sprzedaż online w Europie nadal utrzymuje trend wzrostowy. Coraz więcej obywateli Unii Europejskiej korzysta z Internetu i dokonuje zakupów online, również za granicą. To oznacza, że sprzedaż cross-border staje się coraz bardziej opłacalna.

Cross-border – własny sklep czy marketplace? Wybór platformy sprzedaży

Wybór platformy sprzedaży to jedna z kluczowych decyzji, którą muszą podjąć e-sprzedawcy. Często najprostszym i najbardziej popularnym rozwiązaniem jest korzystanie z platform typu marketplace, takich jak Amazon. Istotne jest jednak, aby pamiętać o wysokich prowizjach i dużej konkurencji na tych platformach. Alternatywą może być założenie własnego sklepu internetowego, co daje większą kontrolę nad sprzedażą, ale jest procesem bardziej skomplikowanym i czasochłonnym.

Wyzwania i przeszkody w sprzedaży cross-border

Sprzedaż cross-border nie jest pozbawiona wyzwań. Wśród nich najważniejsze są: uruchomienie efektywnej logistyki transgranicznej, wysokie koszty obsługi zwrotów, problemy z organizacją magazynów i kadrami, wysokie koszty wysyłek zagranicznych. Nie bez znaczenia są też problemy techniczne, niewystarczająca wiedza o konkretnym rynku czy brak doświadczenia marketingowego na lokalnych rynkach.

Jak wybrać partnera logistycznego cross-border? Kluczowe aspekty do rozważenia

Wybór odpowiedniego partnera logistycznego jest kluczowy dla sukcesu sprzedaży cross-border https://inpost.pl/fulfillment. Operator logistyczny powinien posiadać wiedzę i doświadczenie w obszarze cross-border, a także oferować kompleksowe usługi, które obejmują magazynowanie, pakowanie, przygotowywanie paczek do wysyłki oraz obsługę celną.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Cross-border z potencjałem w Wielkiej Brytanii: korzyści ekspansji na rynki brytyjskie

Rynek brytyjski jest jednym z najbardziej atrakcyjnych dla sprzedaży cross-border. Ze względu na dużą liczbę Polaków mieszkających na Wyspach, polscy sprzedawcy mogą liczyć na duże zainteresowanie swoimi produktami. Ponadto, rosnąca liczba Paczkomatów InPost w Wielkiej Brytanii stanowi dodatkowy atut dla polskich e-przedsiębiorców.

Outsourcing logistyki: szansa na rozwój i optymalizacja kosztów

Outsourcing logistyki pozwala na skupienie się na najważniejszych aspektach biznesu, takich jak pozyskiwanie nowych klientów i utrzymanie wysokiej jakości obsługi istniejących. Jest to szansa na rozwój i optymalizację kosztów, szczególnie w obliczu wyzwań związanych z prowadzeniem sprzedaży cross-border.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

Podsumowując, fulfillment to klucz do skutecznej sprzedaży cross-border. Odpowiedni partner logistyczny, skuteczna strategia sprzedaży oraz korzystanie z możliwości, jakie daje dywersyfikacja kanałów sprzedaży, mogą przyczynić się do stabilnych i zdywersyfikowanych przychodów w przyszłości.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

Artykuł sponsorowany

Zdjęcie główne: mat. InPost