Fundacja Urtica Dzieciom włącza się do akcji Pomagamy szpitalom

Ruszyła platforma komunikacyjna, której celem jest pomoc szpitalom w czasie pandemii koronawirusa. Za jej pośrednictwem oddziały szpitalne mogą zgłaszać potrzeby, a firmy oferować swoje wsparcie. Do akcji dołączyła też Fundacja Urtica Dzieciom.
O autorze
1 min czytania 2020-04-21

Trudna sytuacja epidemiologiczna w kraju nie ułatwia pracy służbie zdrowia. Oddziały szpitalne borykają się z trudnościami, których dotychczas nie znały. Na pomoc tym, którzy stoją na pierwszej linii frontu ruszyły instytucje, osoby indywidualne, a organizacje pozarządowe zmodyfikowały kierunki swojej działalności.

– Od 23 lat wspieramy zmagających się z nowotworami najmłodszych, organizując warsztaty plastyczne „Słoneczna Galeria” czy turnusy terapeutyczne „Urtica Dzieciom Camp”. Nie możemy być teraz z naszymi podopiecznymi tak, jak dotychczas, ale robimy wszystko, co w naszej mocy, by zadbać o ich bezpieczeństwo oraz zdrowie – mówi Anna Marusia, prezes Fundacji Urtica Dzieciom.

Firmy i instytucje, które chcą włączyć się w akcję, a nie mają możliwości, by samodzielnie kontaktować z lokalnymi szpitalami, mogą zadeklarować wybraną przez siebie formę pomocy za pośrednictwem Fundacji Urtica Dzieciom. Ta z kolei na bieżąco weryfikuje potrzeby dziecięcych oddziałów onkologii i hematologii w całej Polsce, przekazując otrzymane materiały do placówek medycznych, w których są w danej chwili niezbędne.

– Pierwsze szpitale już zgłosiły swoje zapotrzebowanie. Najczęściej są to maseczki, fartuchy, rękawice, środki do dezynfekcji. To przydaje się wszędzie – wyjaśnia Anna Marusia.

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 97 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Szczegóły akcji dostępne są na https://pomagamyszpitalom.pl/.

Słuchaj podcastu NowyMarketing