Funkcja Apple Tap to Pay zamienia iPhone’a w terminal płatniczy

Funkcja Apple Tap to Pay zamienia iPhone’a w terminal płatniczy
Apple wprowadza nową opcję, dzięki której iPhone’y staną się mobilnymi terminalami płatniczymi. Klienci będą mogli zapłacić za zakupy, zbliżając do smartfonu kartę płatniczą czy własny telefon.
O autorze
1 min czytania 2022-02-10

fot. apple.com

Kilka tygodni temu pojawiły się informacje o tym, że Apple zamierza wprowadzić nową funkcję, dzięki której płatności zbliżeniowe będą mogły odbywać się za pomocą iPhone’ów. Marka właśnie potwierdziła tę wiadomość, prezentując opcję „Dotknij, aby zapłacić” (ang. Tap to Pay).

Z nowej funkcji skorzystają przede wszystkim mali i średni przedsiębiorcy. Odtąd płatności zbliżeniowe będą mogli akceptować na smartfonach – począwszy od modelu iPhone’a XS aż po najnowsze urządzenia dzięki technologii NFC. Aby dokonać transakcji, niezbędna będzie aplikacja mobilna, która zostanie udostępniona przez firmę Apple.

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 97 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Marka zapewnia, że nowa opcja umożliwi „bezproblemowe i bezpieczne akceptowanie płatności Apple Pay, zbliżeniowych kart kredytowych i debetowych oraz innych cyfrowych portfeli za pomocą prostego dotknięcia iPhone’a”.

Aby zapewnić bezpieczeństwo płatności, transakcje będą szyfrowane, a marka zabezpieczy dane użytkownika przez kradzieżą. Apple zapewnia też, że nie będzie śledzić zakupów dokonanych za pomocą systemu.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

Nowa funkcja pojawi się wiosną w pierwszej kolejności w Stanach Zjednoczonych.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

PS
Klienci Apple będą mogli naprawiać swoje iPhone’y w domu. Firma udostępni oryginalne części.

PS 2
Amazon wprowadził system bezdotykowego skanowania dłoni w sklepach stacjonarnych. Technologia budzi wątpliwości wśród klientów, dlatego firma postanowiła dodatkowo ich zmotywować, oferując po 10 dolarów za skan.