Tajniki Google Analytics 4 dla marketerów [WEBINAR]

Tajniki Google Analytics 4 dla marketerów [WEBINAR]

Tajniki Google Analytics 4 dla marketerów [WEBINAR]

Weź udział w sesji pytań i odpowiedzi z Maćkiem Lewińskim!

ZAPISZ SIĘ

Gessler się okopuje, Cieślik awansuje, Drzyzga spada, Dowbor wchodzi do rankingu

W najnowszej edycji rankingu TOP10 Celebryci – lokomotywy reklamowe – przygotowywanego przez dom mediowy Lowe Media sporo zaskoczeń. Choć niezmiennie króluje mu Magda Gessler najnowsza fala badania dowodzi, że fortuna kołem się toczy…
O autorze
2 min czytania 2016-01-04

W najnowszym rankingu Lowe Media wśród pierwszych 10 najbardziej dochodowych programów 7 produkowanych jest przez Polsat, 3 przez TVN, a jeden przez TVP.

W 2015 r. największym magnesem na reklamodawców, podobnie jak rok wcześniej były Kuchenne Rewolucje, których twarzą jest najsłynniejsza w Polsce restauratorka – Magda Gessler. Pomimo, że przychody reklamowe programów z pierwszej piątki rankingu spadły w stosunku do roku poprzedniego o 4% nie przeszkodziło to Magdzie Gessler przekroczyć ubiegłoroczny próg przychodów. Jej Kuchenne Rewolucje zarobiły 125,3 mln zł. vs. 113,9 mln zł. w roku 2014.

Najbardziej spektakularnym sukcesem może poszczycić się jednak Katarzyna Dowbor, która w 2015 r. po raz pierwszy pojawiła się w pierwszej piątce rankingu Lowe Media. Przychody reklamowe z prowadzonego przez prezenterkę programu Nasz nowy dom w wysokości 74,8 mln zł. katapultowały Dowbor z 15 miejsca w rankingu z 2014 r. na 5 w tegorocznej jego edycji.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Spektakularny awans dotyczy także show pt. Twoja twarz brzmi znajomo firmowanego przez Małgorzatę Walewską, Katarzynę Skrzynecką, DJ-a Adamusa, Pawła Królikowskiego, Macieja Dowbora i Piotra Gąsowskiego. Tegoroczne przychody reklamowe (91,6 mln zł.) pozwoliły mu wspiąć się z 8 miejsca, jakie zajmował przed rokiem.

Sporym zaskoczeniem 2015 r. jest także produkcja Malanowski i Partnerzy z Bronisławem Cieślikiem w roli głównej. Znany szerokiej publiczności z serialu 07 Zgłoś się Cieślik wywindował swój program aż z szóstej na drugą pozycję tegorocznego rankingu zarabiając dla swojej stacji 98,7 mln zł.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

Wśród porażek w tegorocznym zestawieniu można wymienić Roberta Janowskiego, którego program Jaka to melodia spadł w rankingu przychodowym z 6 miejsca w 2014 r. (80,5 mln zł.) na 10 pozycję w roku 2015 (56,4 mln zł.).

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

– Jak pokazuje pierwsza piątka w naszym rankingu, kluczem do zarabiania pieniędzy jest regularność i częstotliwość emisji danego formatu. Pomimo wymaganej popularności, mierzonej wskaźnikami oglądalności, to właśnie ilość spotów pozwala zarabiać nadawcom na danym programie. Aż trzy z pięciu najbardziej dochodowych formatów, znalazło się również w TOP5 pod względem wyemitowanej liczby spotów – wyjaśnia Michał Bakalarczyk, Senior Media Planner/Buyer w domu mediowym Lowe Media.

Liderami rankingu TOP10 pod względem liczby spotów były programy: Rozmowy w Toku (15489 spotów), Malanowski & Partnerzy (13845 spotów) i Kuchenne Rewolucje (12086 spotów).

W pierwszej trójce pod względem wydatków reklamowych na jedną przerwę reklamową znalazły się: Twoja twarz brzmi znajomo (158, 3 tys zł.), Hells Kitchen Piekielna Kuchnia (150,8 tys zł.) i Must be the Music Tylko Myzyka (131,8 tys zł.).