Google Maps z nową funkcją przyjazną środowisku – aplikacja wskaże trasę, która generuje najniższy ślad węglowy

Google Maps z nową funkcją przyjazną środowisku – aplikacja wskaże trasę, która generuje najniższy ślad węglowy
Google już wkrótce doda do swojej aplikacji Google Maps nową funkcję, która z pewnością podbije serca osób dbających o nasze środowisko. Platforma bowiem wskaże użytkownikom trasę, która generuje najniższy stopień śladu węglowego.
O autorze
1 min czytania 2021-04-08

Nowa funkcja Google Maps jest odpowiedzią na problem związany z zanieczyszczaniem środowiska przez wszelkiego rodzaju środki transportu. Te osoby, które z różnych powodów nie mogą sobie pozwolić na poruszanie się wyłącznie rowerem czy też na piechotę, będą mogły teraz skorzystać z tras przyjaznych środowisku. 

„Proekologiczne” trasy zostaną wygenerowane z uwzględnieniem takich czynników jak m.in. natężenie ruchu, kąt nachylenia drogi, zdjęcia lotnicze oraz Street View. Użytkownicy otrzymają również informacje na żywo o jakości powietrza, a także szacunkowe emisje śladu węglowego dla pokonywanej trasy.

Aplikacja Google Maps będzie wykorzystywać dane dotyczące emisji w oparciu o testy z użyciem różnych modeli samochodów, które zostały przeprowadzone na wielu typach dróg.

Nowa funkcja początkowo pojawi się wyłącznie w Stanach Zjednoczonych w związku ze zbliżającym się Dniem Ziemi, który w tym roku wypada 22 kwietnia br.  

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

To jednak nie wszystko – już w czerwcu br. aplikacja Google Maps zacznie informować kierowców o wjeździe do stref niskiej emisji, które obecne są już m.in. we Francji, Wielkiej Brytanii, Holandii oraz w Niemczech.

PS

Słuchaj podcastu NowyMarketing

W związku z rozprzestrzeniającą się pandemią koronawirusa firma Google postanowiła dodać nową funkcję do swojej popularnej aplikacji Google Maps – platforma pokaże bowiem, ile jest osób w danym sklepie, aby umożliwić uniknięcie tłoku.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

PS2

W ubiegłym roku Google wprowadziło do swojej aplikacji Google Maps nową funkcję skierowaną do osób, które mają problemy z poruszaniem się – platforma pokaże miejsca dostępne dla osób na wózkach inwalidzkich.