Helena Helmersson została pierwszą kobietą i osobą odpowiedzialną za zrównoważony rozwój, która objęła stanowisko CEO w firmie H&M

Helena Helmersson została pierwszą kobietą i osobą odpowiedzialną za zrównoważony rozwój, która objęła stanowisko CEO w firmie H&M
Ze styczniem 2020 roku Helena Helmersson objęła stanowisku CEO w H&M. Jest ona pierwszą kobietą pełniącą tę funkcję w firmie, a zarazem pierwszą osobą na tym stanowisku, która wcześniej odpowiedzialna była za zrównoważony rozwój spółki.
O autorze
1 min czytania 2020-02-06

fot. H&M

Helena Helmersson w firmie H&M pracuje od 1997 roku. Uprzednio przez ponad rok pełniła rolę dyrektor operacyjnej. Helmersson jest nie tylko pierwszą kobietą na stanowisku CEO, ale także pierwszą osobą, która wcześniej specjalizowała się w kwestiach zrównoważonego rozwoju i taką funkcję pełniła w firmie przez ponad 5 lat. W styczniu br. objęła rolę nowej CEO, natomiast piastujący to stanowisko do tej pory Karl-Johan Persson został powołany na prezesa Grupy H&M – obecny prezes Stefan Persson zrezygnował z ubiegania się o reelekcję.

Decyzja o zmianie CEO na osobę wyspecjalizowaną w kwestiach zrównoważonego rozwoju może być pokłosiem ubiegłorocznych kontrowersji wywołanych przez Karla-Johana Perssona, który w jednej z wypowiedzi bronił tzw. fast fashion i stwierdził, że odwrócenie się od tego trendu jest błędem dla firm z branży modowej.

PS

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Władze miasta Genewa, chcąc walczyć ze szkodliwymi stereotypami dotyczącymi kobiet, postanowiły nieco odmienić wygląd połowy znaków drogowych sygnalizujących przejście dla pieszych – postać męska zostanie zastąpiona żeńską.

PS 2

Słuchaj podcastu NowyMarketing

Firma Hasbro wprowadza na amerykański rynek nową edycję popularnej gry Monopoly, stworzoną z myślą o „przedsiębiorczych i kreatywnych kobietach”.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się