Tajniki Google Analytics 4 dla marketerów [WEBINAR]

Tajniki Google Analytics 4 dla marketerów [WEBINAR]

Tajniki Google Analytics 4 dla marketerów [WEBINAR]

Weź udział w sesji pytań i odpowiedzi z Maćkiem Lewińskim!

ZAPISZ SIĘ

IKEA sprzedaje swoje fabryki w Rosji

IKEA sprzedaje swoje fabryki w Rosji
Ingka Group, właściciel sieci sklepów IKEA, poinformował, że zamierza sprzedać swoje cztery fabryki w Rosji. Do tego gigant meblowy zamknie tamtejsze biura i tym samym zredukuje etaty.
O autorze
1 min czytania 2022-06-17

Na początku mówiło się o masowym zawieszaniu działalności przez handlowych gigantów na rynku rosyjskim, a teraz o całkowitym wycofaniu z niego. Przykładem jest sieć McDonald’s, która podjęła decyzję o zamknięciu biznesu po ponad 30 latach działania na terenie Rosji. Firma znalazła już lokalnego inwestora i działa teraz pod nowym szyldem i nową nazwą. 

Kolejną firmą, która wycofuje się z Rosji jest IKEA. Szwedzka sieć nie przewiduje w najbliższym czasie wznowienia sprzedaży na rynku rosyjskim, dlatego zmierza zamknąć tam swoje cztery fabryki (zlokalizowane w okolicach Leningradu, Kirowa i Nowogrodu). W dodatku zostaną zamknięte dwa biura zakupów i logistyki w Moskwie i w Mińsku, co jednocześnie oznacza znaczną redukcję etatów.

– Niestety, sytuacja się nie polepszyła, a wyniszczająca wojna trwa dalej. Biznesy i sieci dostaw na całym świecie zostały silnie nią uderzone i nie przewidujemy, aby było możliwe wznowienie działalności w najbliższym czasie – poinformowano w wydanym oświadczeniu.

Podobnie jak w przypadku McDonald’s, fabryki IKEA mają zostać sprzedane lokalnemu inwestorowi. Zainteresowanie nimi wyraził już Maxim Grishakov, prezes sieci hipermarketów meblowych Hoff (aktualnie 59 sklepów z meblami i elementami wyposażenia domu), w których pracuje obecnie 5,5 tys. osób. Ofertą IKEA zainteresowana ma być również rosyjski konglomerat AFK Sistema.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

PS

Ekologiczny sklep IKEA powstał przy dworcu Westbahnhof w Wiedniu. Sześciopiętrowy budynek został zaprojektowany przez pracownię Querkraft Architekten, która postanowiła upodobnić sklep do… jednej wielkiej półki.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

PS 2

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

IKEA uruchomiła program stażowy, zatrudniając 10 osób z doświadczeniem uchodźczym w sklepie na Targówku. Celem programu jest pomoc w zdobywaniu umiejętności na rynku pracy.