IKEA udowadnia, że każde Święta da się uratować, nawet będąc zamkniętym w windzie

IKEA udowadnia, że każde Święta da się uratować, nawet będąc zamkniętym w windzie
Co się stanie, gdy dwóch zupełnie obcych sobie mężczyzn zostaje zamkniętych w windzie w Wigilię? IKEA w swoim spocie udowadnia, że nawet będąc w takiej sytuacji można godnie przeżyć Święta.
O autorze
1 min czytania 2018-11-14

IKEA po raz kolejny pokazała, że w świetny sposób potrafi zareklamować swoje produkty, dodając do tego mocny storytelling. Przykładem tego jest świąteczny spot marki.

Dwóch zupełnie obcych sobie mężczyzn zostaje zamkniętych w dużej windzie IKEI w Wigilię. Początkowo są załamani swoją sytuacją. Po dłuższej chwili jednak wpadają na pomysł, bo tę niefortunną sytuację spróbować jakoś naprawić i przekształcają windę w przytulny, mały pokoik, pełen świątecznych ozdób.

Tym spotem IKEA daje jeden, ważny przekaz: Nawet jeśli nie wszystko idzie po naszej myśli, spróbujmy dostrzec w tym jakieś pozytywy.

Za realizację odpowiada DDB Italia.

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 97 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

PS

Na zeszłoroczne Święta, IKEA stworzyła wzruszający spot, który pokazuje, że warto dosłownie łapać chwilę z najbliższymi.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

PS2

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

Zanim sezon świąteczny ruszy w pełni, zobaczcie przegląd najlepszych zeszłorocznych reklam świątecznych. Ciekawe, czym w tym roku zaskoczą nas marki?

PS3

W spotach z serii „Not like any other” produkty marki IKEA przemówiły. W zabawny sposób krzesło, lampa, narzuta na łóżko, szafka kuchenna oraz półka na książki prezentują swoje walory.

PS4

Tak łatwo pozbyć się starej rzeczy, która nam się już nie podoba. IKEA w kontynuacji kultowej reklamy sprzed 16 lat o lampie pokazuje, że taki przedmiot może zyskać nowe życie u kogoś innego w domu.