Jak zarabiać na webinarach? 8 sposobów od ClickMeeting

Jak zarabiać na webinarach? 8 sposobów od ClickMeeting
Jeśli chcesz zacząć zarabiać online, masz do dyspozycji kilka możliwości. Jedną z nich są webinary. Jak odnosić zyski? W ClickMeeting przygotowaliśmy bezpłatny poradnik, w którym znajdziesz 8 sprawdzonych sposobów i praktyczne rady, które pomogą Ci wystartować i zoptymalizować strategię.
O autorze
3 min czytania 2023-06-02

Wydarzenia online napędzają tysiące biznesów. Wykorzystują je zarówno wielkie korporacje, jak i niezależni eksperci. Od generowania leadów przez kursy online po bezpośrednią sprzedaż. Modeli działania jest naprawdę sporo. Dlatego postanowiliśmy zebrać je w jednym miejscu, dorzucić wyniki wypracowane przez naszych klientów i kilka wskazówek, które pomogą Ci zwiększyć skalę działania bez konieczności większego zaangażowania (tak jest, chodzi o automatyzację!). Jeśli chcesz poznać je wszystkie, po prostu pobierz nasz bezpłatny poradnik. A poniżej znajdziesz trzy z nich (+ mały bonus).

Pobierz poradnik 8 sposobów na zarabianie dzięki webinarom

Najszybszy sposób na zarabianie: płatne webinary

Tworzenie i sprzedaż wirtualnych biletów na wydarzenia jest niezwykle proste. Wszystko, czego potrzebujesz, aby zorganizować płatne webinary, znajdziesz w ClickMeeting. Wystarczy, że połączysz swoje konto z systemem płatności PayPal lub PayU, a podczas tworzenia wydarzenia wybierzesz opcję płatnego dostępu. Twoi uczestnicy będą mogli łatwo i bezpiecznie zakupić bilety na webinar i wziąć w nim udział.

Ile można w ten sposób zarobić? Wiele zależy od skuteczności promocji wydarzenia (tak jest, na ten temat też przygotowaliśmy poradnik, znajdziesz go tutaj). Przykładowo, nasz rekordzista – organizator konferencji dla ekspertów coachingu, zarobił 96 102 złotych na jednym płatnym webinarze na żywo, w którym uczestniczyło 881 osób. Następnie sprzedał 350 wirtualnych wejściówek na to samo wydarzenie w trybie on-demand, co przyniosło mu 38 184 złotych. Łącznie zarobił więc 134 286 złotych na jednym wydarzeniu.

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 97 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Więcej danych na temat rekordzistów i branż znajdziesz w naszym najnowszym raporcie State of Online Events.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

Jak widzisz, najlepsze wyniki można osiągnąć dzięki automatyzacji. Jeśli masz nagranie swojego wydarzenia na żywo lub inne materiały wideo, możesz łatwo stworzyć automatyczny webinar, który odbywa się o określonej porze i wygląda z perspektywy uczestników jak „zwykły” webinar, lub webinar on-demand dostępny o dowolnej porze. Oczywiście w obu przypadkach możesz sprzedawać dostęp do tych webinariów. To najprostszy i najbardziej efektywny sposób skalowania działalności. W międzyczasie możesz skupić się na innych sprawach lub po prostu zrelaksować się.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

Chcesz dzielić się wiedzą? Stwórz kurs online!

Branża szkoleniowa dynamicznie się rozwija, co potwierdza nasz raport „State of Online Events”. Wielu ekspertów decyduje się na tworzenie kursów online. W 2022 roku byli odpowiedzialni za niemal jedną trzecią wszystkich wydarzeń organizowanych na platformie ClickMeeting.

Istnieje wiele sposobów zarabiania na tego rodzaju kursach. Pierwszym i bardzo skutecznym sposobem jest tworzenie płatnych webinarów. Dzięki temu możesz z łatwością organizować pojedyncze wydarzenia, a nawet całe serie. Najlepsi eksperci stawiają właśnie na cykle szkoleń. Przykładowo, lider branży zarobił 686 808 zł na serii 32 szkoleń dla psychologów i psychoterapeutów. Sprzedał łącznie aż 7103 bilety na te wydarzenia. Ale dochodowe kursy online można zorganizować w każdej branży. Spory sukces odniosła również seria 6 szkoleń z zakresu mantrailingu, czyli pracy węchowej z psami. Sprzedaż 444 biletów przyniosła przychód w wysokości 70 000 złotych.

Kursy na platformie ClickMeeting tworzą marketerzy, inwestorzy, eksperci podatkowi, żeglarze czy pszczelarze. I wszyscy zarabiają dzięki wydarzeniom online! Oczywiście wiele firm szkoleniowych i niezależnych ekspertów tworzy własne platformy e-learningowe, które umożliwiają zarządzanie udostępnianymi treściami. ClickMeeting pozwala na łatwe połączenie narzędzia do webinarów z systemem LMS Moodle. A jeśli potrzebujesz większej elastyczności, zawsze masz dostęp do otwartego interfejsu API, który umożliwia tworzenie spersonalizowanych rozwiązań.

Webinar lead generation

Webinary mogą pełnić istotną rolę w strategii marketingowej i przyczyniać się do osiągania celów na wszystkich etapach lejka sprzedaży, niekoniecznie przynosząc bezpośrednie zyski. Zacznijmy od początku. Aby móc sprzedawać, ważne jest dotarcie do potencjalnych klientów. Im bardziej precyzyjne targetowanie, tym lepsze rezultaty i wyższe zyski osiągniesz. Tworzenie otwartych webinarów może być skutecznym sposobem na pozyskiwanie danych kontaktowych osób potencjalnie zainteresowanych Twoją marką, produktem lub usługą.

Tak, tak, mowa o generowaniu leadów. Więcej na ten temat przeczytasz w tym miejscu. Dlaczego warto wykorzystać webinar jako lead magnet?

Poprawnie skonfigurowana strona rejestracji zapewnia bezpieczne i proste generowanie leadów. Oprócz pól umożliwiających pozostawienie danych kontaktowych warto także uwzględnić pole z zaznaczonym checkboxem zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych.

Jak skuteczne może być generowanie leadów za pomocą webinarów? Nasz rekordzista w 2022 roku pozyskał 6108 leadów w ramach jednego webinaru. Liderzy w dziedzinie marketingu osiągają duże korzyści dzięki regularnym działaniom. Przeciętny marketer w ciągu roku zorganizował 114 wydarzeń, w których uczestniczyło 2157 osób. Natomiast lider branży zgromadził aż 12 810 uczestników podczas 244 webinarów. Średnio oznacza to, że pojedynczy webinar przyciągnął ponad 52 uczestników.

Bonus: duże konferencje z ClickConference

Nieco innym typem wydarzeń online (choć oczywiście wykorzystującym potencjał webinarów) są duże konferencje online. To także znakomity sposób na zarabianie – w końcu nasz rekordzista osiągnął ponad 130 tysięcy przychodu właśnie na konferencji online.

Aby je organizować i zwiększać skalę działania, potrzebujesz kompleksowego narzędzia, które pozwoli w wygodny sposób kupować bilety i zorganizować wystąpienia na kilku scenach równocześnie. Przyda się też przestrzeń do networkingu i wsparcie w działaniach promocyjnych.

Dostajesz to w ramach ClickConference! Możesz liczyć na:

  • Aż trzy wirtualne sceny oraz przestrzeń do networkingu
  • Indywidualną stronę wydarzenia, którą przygotuje dla Ciebie ekspert ClickMeeting
  • Systemy płatności i rejestracji wspierające elastyczne modele zakupów
  • Branding podkreślający moc Twojej marki oraz zaangażowanych sponsorów
  • Bezpieczeństwo danych dzięki platformie zgodnej z RODO i posiadającej certyfikację ISO.

A jeśli chcesz poznać jeszcze więcej sposobów na zarabianie dzięki webinarom, pobierz nasz poradnik. Na pewno uda Ci się znaleźć skuteczny model, który pozwoli Ci wypracować wysokie zyski!

 

Materiał reklamowy powstały na zlecenie ClickMeeting.