Jakie emoji było najpopularniejsze w 2023 roku?

Jakie emoji było najpopularniejsze w 2023 roku?
Emojipedia opublikowała ranking najpopularniejszych emojis wykorzystywanych w komunikacji cyfrowej. Jak wygląda ranking?
O autorze
1 min czytania 2024-01-26

Jak wyrażać emocje albo zastąpić niektóre słowa w komunikacji cyfrowej? Odpowiedź jest prosta – wykorzystując emoji. Na pewno każdy z nas ma swoje ulubione, z których korzysta najczęściej. Popularne emotikony doczekały się nawet własnej „encyklopedii” o nazwie Emojipedia. Można w niej znaleźć informacje o tysiącach emojis, które są dostępne w systemie znaków Unicode.

Redaktor naczelny Emojipedii, Keith Broni, regularnie dzieli się z użytkownikami wiedzą dotyczącą popularności różnych emojis. Jeden z rankingów został opublikowany w połowie 2023 roku z okazji Dnia Emoji. Poznaliśmy również najpopularniejsze emojis, z których korzystano w 2023 roku. Okazało się, że ranking nie uległ zmianie.

Jak wygląda ranking najpopularniejszych emojis z 2023 roku?

Pierwsza „dziesiątka” należy do:

 1. 😂: Płaczę ze śmiechu
 2. 🤣: Tarzamy się po podłodze ze śmiechu
 3. ❤️: Czerwone serce
 4. 🙏: Złożone ręce
 5. 😭: Głośno płaczę
 6. 😍: Oczy serca
 7. ✨: Błyszczy
 8. 🔥: Ogień
 9. 😊: Uśmiechnięta twarz z uśmiechniętymi oczami
 10. 🥰: Uśmiechnięta twarz z sercami

Patrząc na ranking, można zwrócić uwagę, że zdecydowana większość emotikonów jest nacechowana pozytywnie.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Nowe emojis na 2024 rok

Regularnie pojawiają się także nowe dostępne emotikony. Tym razem potwierdziła się robocza wersja nowych emojis, które pierwotnie zaprezentowano w lipcu 2023 roku.

W aktualizacji pojawi się, m.in:

Słuchaj podcastu NowyMarketing

 • buźka kręcąca głową w górę i w dół,
 • buźka kręcąca głową na boki,
 • feniks,
 • limonka,
 • grzyb,
 • zrywany łańcuch.

Dodatkowo, pojawiły się również cztery nowe emojis rodzinne, które nie są powiązane z płcią oraz nowe wersje istniejących emotikonów, ale w większej ilości wersji, uwzględniających płcie oraz karnacje.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

Źródło: Emojipedia

Emojis powinny być dostępna wraz z aktualizacją beta systemu iOS 17.4. Użytkownicy zgłaszają jednak błędy. Nowe emotikony są dostępne na liście, ale po ich wybraniu, wracają do swojej pierwotnej wersji. Błędy powinny zostać poprawione przed oficjalną premierą iOS 17.4.

PS Emotikony i emoji – jak zmieniły naszą komunikację?

19 września obchodzimy Światowy Dzień Emotikona. Dziś trudno sobie wyobrazić komunikację w internecie bez używania znaków na klawiaturze do wyrażania uśmiechu, zdziwienia czy smutku. Korzystanie z nich weszło w nawyk tak silnie, jak stosowanie niektórych słów czy zwrotów.