Kiedy najlepiej dodawać posty na Facebooku?

Kiedy najlepiej dodawać posty na Facebooku?
Pewnie nie raz zastanawialiście się, kiedy dodawać posty na swoim fanpage'u, by jak najwięcej osób kliknęło w zamieszczone w nich linki. Bardzo ciekawych danych na ten temat dostarcza nam raport przygotowany przez bitly.
O autorze
1 min czytania 2012-06-17

bitly to popularny i bardzo lubiany skracacz linków. Często korzystamy z niego, by z długiego, trudnego do zapamiętania adresu stworzyć przyjazny, krótki link (np. http://bit.ly/NMPinterest). Jest to bardzo przydatna rzecz zwłaszcza przy korzystaniu z Facebooka czy Twittera, gdzie liczymy liczbę znaków naszych postów/tweetów. Ponadto narzędzie to dostarcza bardzo ciekawych statystyk – dzięki niemu wiemy, kto, kiedy, skąd kliknął w konkretny link. bitly posiada więc bardzo pokaźny zasób interesujących statystyk, którymi często dzieli się ze swoimi użytkownikami.

Niedawno bitly opublikował na swoim blogu krótki raport na temat tego, w jakich dniach i godzinach najczęściej klikamy w linki zamieszczane na Facebooku i Twitterze. Co z niego wynika?

  • Zdecydowanie najczęściej klikamy w linki zamieszczone na Facebooku w środy ok. 15:00
  • Zasadniczo na FB najczęściej klikamy w linki zamieszczone w godzinach 13:00 – 16:00, w środkowe dni tygodnia
  • W linki zamieszczone na Twitterze najchętniej klikamy w godzinach 13:00 – 15:00, od poniedziałku do czwartku (największą klikalność mają tweety zamieszczane w poniedziałki ok. 14:00)
  • Nie lubimy klikać w linki zamieszczone na Twitterze po godzinie 20:00, a w piątki już po 15:00

Poniżej dane udostępnione przez bitly w formie infografiki.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj