Hashtagi i zakupy: Jak social media rewolucjonizują e-commerce [WEBINAR]

Hashtagi i zakupy: Jak social media rewolucjonizują e-commerce [WEBINAR]

Hashtagi i zakupy: Jak social media rewolucjonizują e-commerce [WEBINAR]

Dowiedz się, jakie narzędzia pomogą Ci w rozwinięciu strategii sprzedażowej – od tworzenia contentu, aż po moderację – i jakie procesy można zautomatyzować.

WEŹ UDZIAŁ

Klienci Apple będą mogli naprawiać swoje iPhone’y w domu. Firma udostępni oryginalne części

Klienci Apple będą mogli naprawiać swoje iPhone’y w domu. Firma udostępni oryginalne części
Apple poinformowało o wprowadzeniu programu samoobsługowych napraw, z którego w pierwszej kolejności będą mogli skorzystać posiadacze najnowszych modeli smartfonów z jabłuszkiem. Usługa pojawi się najpierw w USA i zostanie rozszerzona na inne kraje.
O autorze
1 min czytania 2021-11-18

Apple od lat spotyka się z krytyką użytkowników iPhone’ów, którzy nie mają możliwości wykonania prostych napraw swoich urządzeń samodzielnie w domu. Firma postanowiła to zmienić i ogłosiła, że od 2022 roku wprowadzi program „Self Service Repair”. Dzięki niemu posiadacze sprzętu firmy Apple będą mogli zakupić oryginalne części i samodzielnie wymienić ekran, baterię czy naprawić aparat.

Jedną z przyczyn, która stoi za wprowadzeniem zmian w kwestii samodzielnych napraw sprzętu Apple jest fakt, że kilka miesięcy temu amerykańska Federalna Komisja Handlu otrzymała polecenie stworzenia nowych przepisów prawych, według których producenci nie mogą utrudniać konsumentom wykonywania samodzielnych napraw zakupionych produktów.

Nowe zasady niewątpliwie spotkają się z aprobatą posiadaczy sprzętu Apple, którzy dotąd musieli kierować się z każdą usterką do specjalistów. Od 2022 roku firma umożliwi klientom zakup ponad 200 oryginalnych części w sklepie internetowym Apple Self Service Repair. Jako pierwsi z nowego programu skorzystają użytkownicy wszystkich modeli iPhone’a 12 oraz iPhone’a 13 w Stanach Zjednoczonych. Kolejne na liście sprzętów, które będzie można naprawiać samodzielnie, są Mcbooki z procesorem M1. Dodatkowo, osoby, które zwrócą zepsutą część do recyklingu, otrzymają specjalną kartę podarunkową do wykorzystania w sklepie Apple.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

– Stworzenie większego dostępu do oryginalnych części Apple daje naszym klientom jeszcze więcej możliwości. W ciągu ostatnich trzech lat firma Apple prawie podwoiła liczbę punktów serwisowych z dostępem do oryginalnych części, narzędzi i szkoleń Apple, a teraz zapewniamy opcję dla tych, którzy chcą samodzielnie wykonać naprawy – powiedział Jeff Williams, dyrektor operacyjny Apple.

Firma podkreśla, że do wykonania samodzielnej naprawy niezbędna jest podstawowa wiedza i doświadczenie w naprawie urządzeń elektronicznych oraz uprzednie zapoznanie się z instrukcją naprawy.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

Choć na początek usługa zostanie udostępniona wyłącznie w USA, gigant technologiczny już zapowiedział, że w kolejnych miesiącach nowego roku także posiadacze iPhone’ów z innych krajów skorzystają z możliwości samodzielnej naprawy sprzętu.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

fot.: apple.com

PS
Ceny sprzętów i akcesoriów Apple nieraz budziły kontrowersje, jednak ostatnio największe emocje wywołała ściereczka do ekranów urządzeń Apple za blisko 100 zł.

PS 2
Niedługo po głośnej premierze najnowszych modeli iPhone’a 13 marka chwilowo zatrzymała promowanie sprzętu, aby skupić się na kampanii upamiętniającej Steve’a Jobsa w rocznicę jego śmierci.