Książka za worek śmieci – rusza kolejna edycja proekologicznej akcji

Książka za worek śmieci – rusza kolejna edycja proekologicznej akcji
19 września br. rusza XV edycja akcji „Książka za worek śmieci”. W jej ramach uczestnicy będą sprzątać najbardziej zaśmiecone miejsca w Warszawie, Poznaniu, Krakowie oraz Łodzi. W zamian za zaangażowanie otrzymają książki.
O autorze
1 min czytania 2020-09-09

„Książka za worek śmieci” to kolejna fantastyczna inicjatywa, która została stworzona z myślą o ochronie naszego środowiska. Jednocześnie akcja posiada jeszcze inny, ciekawy aspekt – promuje bowiem czytelnictwo. 

19 września br. odbędzie się kolejna edycja inicjatywy i tym razem udział w niej mogą wziąć mieszkańcy takich miast, jak Warszawa, Łódź, Poznań i Kraków – to właśnie w tym miejscowościach uczestnicy akcji będą sprzątać najbardziej zaśmiecone miejsca.

Na osoby, które wezmą udział w wydarzeniu czeka łącznie 300 darmowych książek – po 60 na każde miasto. 

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Do tej pory odbyło się czternaście edycji akcji. Do wspólnego sprzątania przyłączyło się blisko tysiąc osób z kilkudziesięciu miejscowości, dzięki czemu udało się zebrać ponad dwadzieścia ton śmieci. 

Więcej informacji znajduje się na stronie akcji.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

PS

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

Plastikowa butelka obrośnięta skorupiakami, fragment rybackiej sieci, sflaczałe baloniki z tasiemką, zastygła pianka poliuretanowa – każdy śmieć zebrany na plaży może stać się dziełem sztuki. Najciekawsze śmieciowe „skarby Bałtyku” pokazywała wystawa towarzysząca akcji Bałtycka Odyseja.

PS2

W ubiegłym roku nieopodal słynnej brazylijskiej plaży Ipanema, pojawiła się wielka ściana z plastikowych śmieci. Była ona częścią akcji marki piwnej Corona i organizacji Parley for the Oceans, której celem było zwrócenie uwagi na coraz większe zanieczyszczanie środowiska tworzywami sztucznymi.

PS3

W sierpniu 2019 roku Karkonoski Park Narodowy rozpoczął nową inicjatywę pod hasłem „Czyste Karkonosze”, w ramach której zachęcał do wzięcia udziału w akcji sprzątania Karkonoszy, by powstrzymać inwazję śmieci.