Kultowy serek z krówką ma swój pomnik w Radomiu

Znany na polskim rynku od 45 lat serek homogenizowany z krówką – symbol Radomia, doczekał się własnej rzeźby w przestrzeni miejskiej.
O autorze
1 min czytania 2018-11-29

W listopadzie, w centrum Radomia, pojawiły się małe rzeźby z brązu – symbole, z których słynie miasto. Projekt „Piękniejsze Śródmieście – symbole naszego miasta w formie małej architektury” składa się 14 rzeźb i realizowany był ze środków Budżetu Obywatelskiego Radomia w 2018 roku. Jedną z nich jest rzeźba pudełka serka Rolmlecz. Ogromne uznanie dla najbardziej rozpoznawalnego serka homogenizowanego w Polsce zadecydowało, że to właśnie on stał się jedną z ikon, które możemy oglądać na ulicy Żeromskiego w Radomiu. Serek z krówką produkowany przez Zakład Produkcji Mleczarskiej Rolmlecz znany jest na polskim rynku od 45 lat. Autorem statuetki jest rzeźbiarz z Kielc pan Sławomir Micek. 

Wśród rzeźb znaleźć można m.in. maszynę do pisania, maszynę do szycia i buty Sofix.

PS

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Marka Ketchup Włocławek stworzyła przestrzeń grillową na bulwarach wiślanych we Włocławku, w której skład wchodzą ławki z wbudowanymi grillami tzw. włocławki.

PS2

Słuchaj podcastu NowyMarketing

Ławki można było ujrzeć w akcjach promocyjnych takich marek jak: Adobe, BMX, FedEx, Coca-Cola, Orange, Ikea, Nokia, KitKat, Pampers i Panasonic. Galeria 55 ciekawych projektów marketingowych z wykorzystaniem ławek

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się