Fot. Unsplash
Programem weryfikacji zostaną objęte artykuły o wartości powyżej 100 euro, a ich autentyczność sprawdzi specjalnie powołany zespół ekspertów. Nowa funkcjonalność była testowana na Vinted przez ostatnich kilka miesięcy, aż wreszcie przyszedł czas na oficjalne wdrożenie.
Zobacz również
– Rozumiemy, że autentyczność i zaufanie są najważniejsze w świecie zakupów online z drugiej ręki i wierzymy, że powinny one być dostępne dla wszystkich. Dlatego ciężko pracowaliśmy, aby zapewnić niezawodną usługę weryfikacji produktów projektantów w przystępnej cenie – komentuje Adam Jay, dyrektor generalny rynku Vinted
Weryfikacja nie dla każdego
Niestety, nowa usługa nie będzie ogólnodostępna. Za możliwość weryfikacji najbardziej luksusowych produktów trzeba będzie bowiem zapłacić 10 euro, co może znacząco zniechęcić kupujących do skorzystania z nowości. Poza tym weryfikację będzie można zlecić tylko w przypadku ubrań i dodatków wybranych marek, takich jak Adidas, Celine czy Bottega Veneta.
Jak zapewniają przedstawiciele Vinted, kolejne marki będą stopniowo dodawane do programu, jednak już dziś wiadomo, że procedura potrwa. Zmiany dotyczące bezpieczeństwa wiążą się bezpośrednio z ubiegłorocznym przejęciem przez Vinted niemieckiej platformy odsprzedaży produktów luksusowych Rebelle. W efekcie możliwe stało się korzystanie z doświadczenia i wiedzy ekspertów Rebelle.
#NMPoleca: Jak piękny design zwiększa konwersję w e-commerce? Tips & Tricks od IdoSell
Słuchaj podcastu NowyMarketing
Fot. Media społecznościowe Vinted
Vinted a kwestie bezpieczeństwa
Nie ulega wątpliwości, że tak znaczący krok Vinted w kierunku poprawy bezpieczeństwa kupujących wynika z problemów, z którymi platforma boryka się od dłuższego czasu. Mowa choćby o licznych oszustwach bankowych, których ofiarami padają zarówno sprzedający, jak i kupujący w sieci. Liczne scamy czy próby phishingu to ryzyko, na które narażeni są użytkownicy Vinted. Czy zaangażowanie ekspertów ds. weryfikacji autentyczności produktów pomoże poprawić wiarygodność Vinted? Czas pokaże, ale w dobie łatwości dostępu do wrażliwych danych i licznych wyłudzeń ze strony hakerów wydaje się to nie być łatwe.
PS Wyrzucanie rzeczy to hańba?
W trudnych ekonomicznie czasach platformy C2C są jednym z miejsc, które umożliwiają nam pozbyć się niechcianych rzeczy, a przy okazji osiągnięcie korzyści finansowej. Z analiz Vinted wynika, że wśród kluczowych czynników, które motywują polskich użytkowników, jest, np. możliwość zaoszczędzenia.
PS2 Vinted wygrywa w sądzie z UOKiK
UOKiK nałożyło na litewską spółkę Vinted 5,3 mln zł kary. Według UOKiK użytkownicy Vinted mogli podjąć niekorzystne dla siebie decyzje, tracąc przy tym pieniądze i czas.