Leroy Merlin w Kijowie zbombardowy przez Rosjan. Ukraińskie MON: Sami sfinansowali swoje bombardowanie

Leroy Merlin w Kijowie zbombardowy przez Rosjan. Ukraińskie MON: Sami sfinansowali swoje bombardowanie
Sklep Leroy Merlin w Kijowie został zniszczony podczas rosyjskiego bombardowania tamtejszego centrum handlowego. Ukraińskie Ministerstwo Obrony Narodowej nie omieszkało pozostawić komentarza odnośnie do sprawy.
O autorze
2 min czytania 2022-03-21

Fot: @den_kazansky, Twitter

Leroy Merlin w Kijowie zbombardowany

Ukraiński rząd poinformował w poniedziałek o kolejnych bombardowaniach stolicy przez Rosjan. Tym razem ofiarą najeźdźców padło centrum handlowe w Kijowie, a także znajdujący się w nim sklep Leroy Merlin. Francuska spółka pomimo rosyjskiej inwazji na Ukrainę, ciągle odmawia wycofania się z Rosji. Firma stała się niejako symbolem dla osób wspierających Ukrainę. Symbolem krwawego biznesu. Z tego powodu niedawno współpracę z Leroy Merlin zerwał, chociażby Kanał Sportowy.

Na reakcję Ukrainy na zbombardowanie sklepu nie trzeba było długo czekać. Zdjęcie zniszczonego Leroy Merlin zostało opublikowane w mediach społecznościowych przez ukraińskie MON. Ministerstwo nie omieszkało też skomentować sprawy:

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

– Leroy Merlin stało się 1. firmą na świecie, która sfinansowała bombardowanie swoich własnych sklepów i śmierć swoich własnych pracowników. Nieludzka, wstrząsająca chciwość – podaje ukraiński MON.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

Anonymous: Macie 48h na wycofanie się z Rosji

Grupa haktywistów Anonymous od początku wojny jest bardzo mocno zaangażowana w pomoc dla Ukrainy. Hakerzy starają się utrudniać rosyjską inwazję, jak tylko mogą, a przy okazji obnażają słabość rosyjskich zabezpieczeń i służb. Tym razem haktywiści postanowili ostrzec zachodnie firmy, które nadal nie wycofały się z Rosji. Na terenie Federacji Rosyjskiej ciągle działa wiele francuskich, czy belgijskich spółek, które niechętnie wycofują się z tego rynku.

Anonymous wzywa zachodnie spółki do wycofania się z Rosji i daje im na to czas do południa 22 marca. 

– Wzywamy wszystkie firmy, które nadal działają w Rosji, płacąc podatki do budżetu przestępczego reżimu Kremla: wycofajcie się z Rosji! Dajemy Wam 48 godzin na przemyślenie sprawy i wygaszenie swojej działalności na terenie Federacji Rosyjskiej, bo inaczej znajdziecie się na naszym celowniku – przekazuje Anonymous.

Nie wiadomo jeszcze, jak może wyglądać potencjalny cyberatak ze strony haktywistów. O tym prawdopodobnie przekonamy się już wkrótce.

 

fot. Twitter.com/Anonymous TV

PS
Leroy Merlin odcięło swoje ukraińskie biuro od narzędzi komunikacji korporacyjnej. Informację tę przekazała w mediach społecznościowych Liudmyla Dziuba, leader HR Leroy Merlin Ukraine. Według komunikatu wszystkie 800 osób pracujących w ukraińskim oddziale Leroy Merlin straciło dostęp do komunikacji firmowej.

PS 2
Prezes zarządu Leroy Merlin Polska wydał oświadczenie w sprawie trwającej wojny w Ukrainie. Polski zarząd wyraża solidarność z Ukraińcami i zapowiada zwiększenie zaangażowania w niesienie pomocy ofiarom wojny.