Tajniki Google Analytics 4 dla marketerów [WEBINAR]

Tajniki Google Analytics 4 dla marketerów [WEBINAR]

Tajniki Google Analytics 4 dla marketerów [WEBINAR]

Weź udział w sesji pytań i odpowiedzi z Maćkiem Lewińskim!

ZAPISZ SIĘ

Leroy Merlin zablokował dostęp do swojej strony internetowej w wybranych krajach. Czy to odpowiedź marki na bojkot konsumencki?

Leroy Merlin zablokował dostęp do swojej strony internetowej w wybranych krajach. Czy to odpowiedź marki na bojkot konsumencki?
W miniony weekend klienci z Polski i kilku innych europejskich krajów – które otwarcie krytykują politykę Leroy Merlin – „zostali zablokowani” przez francuską sieć. Choć firma tłumaczy blokadę procedurami cyberbezpieczeństwa, internauci jednogłośnie twierdzą, że ma to związek z bojkotem marki.
O autorze
1 min czytania 2022-04-04

O marce Leroy Merlin w ostatnich tygodniach mówi się głównie w kontekście bojkotu. Francuska sieć handlowa, która postanowiła kontynuować swoją działalność na rynku rosyjskim, mierzy się z ogromną krytyką ze strony konsumentów, aktywistów i polityków. Kolejnym zdarzeniem zaostrzającym kryzys wizerunkowy Leroy Merlin była informacja o odcięciu ukraińskich pracowników od narzędzi komunikacji korporacyjnej.

1 kwietnia klienci z Polski, Ukrainy, Litwy i Czech po wejściu na centralną stronę internetową Leroy Merlin zastali jedynie komunikat „zostałeś zablokowany”. Poniżej wyświetliła się także informacja o możliwych przyczynach zdarzenia, które dotyczyły działania przeglądarki internetowej. Jednak zdaniem internautów najbardziej prawdopodobna przyczyna blokady była zupełnie inna. Nie bez znaczenia jest bowiem fakt, że Leroy Merlin zablokował tylko te kraje, które otwarcie wyrażają krytykę wobec polityki francuskiej sieci. W tym samym czasie dostęp do strony internetowej pozostał niezakłócony we Francji, Włoszech czy w Niemczech. Przypadek?

 

Leroy Merlin odpowiada

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Po tym, jak dostęp do francuskiej strony został przywrócony kolejnego dnia, sieć opublikowała oświadczenie, w którym wyjaśniła, że blokada była wprowadzona „w celach bezpieczeństwa”. Teraz klienci przed odwiedzeniem witryny muszą potwierdzić komunikat „nie jestem robotem”.

Na podstawie wyjaśnień uzyskanych z francuskiej centrali informujemy, że czasowy brak dostępu do strony Leroy Merlin dotyczy nie tylko Polski, ale większości krajów świata, poza nielicznymi – takimi jak Hiszpania, Włochy, Niemcy i Francja. Wynika on z uniwersalnych procedur cyberbezpieczeństwa stosowanych standardowo w przypadku konieczności zabezpieczania serwisów www wobec wyjątkowo wzmożonej aktywności zautomatyzowanych prób wejścia na stronę. Otrzymaliśmy potwierdzenie z Francji, że dostęp do tej strony z krajów takich jak Polska, Czechy, Litwa i inne, jest obecnie przywracany. Wszystkich zainteresowanych naszą firmą w Polsce zapraszamy na stronę www.leroymerlin.pl – czytamy w komunikacie opublikowanym na portalu Antyweb.pl.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się