Llama 3 nadchodzi, czyli nowa odsłona modelu językowego open source od Meta

Llama 3 nadchodzi, czyli nowa odsłona modelu językowego open source od Meta
W ręce użytkowników trafia Llama 3, czyli najnowsza wersja modelu językowego od Meta AI. Taką informację ogłosił pod koniec tygodnia Mark Zuckerberg. Jakich zmian możemy się w związku z tym spodziewać?
O autorze
1 min czytania 2024-04-22

Najnowocześniejszy model językowy sygnowany przez Meta doczekał się aktualizacji. Do obiegu trafiła Llama 3, o czym 18 kwietnia br. poinformował sam Mark Zuckerberg. W związku z tym wydarzeniem Zuckerberg zapowiedział również aktualizacje dla Meta AI, będącego jednym z najchętniej wykorzystywanych asystentów AI na świecie.

Llama 3 – co to takiego?

Llama 3 od Meta to nic innego jak ogólnodostępny duży model językowy, zawierający wysoce wyszkolone i dopracowane modele językowe z parametrami 8B i 70B. W porówaniu z poprzednimi wersjami rozwiązania Llama 3 oferuje użytkownikom wyższą jakość i większą płynność korzystania.

Już niebawem modele Llama 3 będą dostępne m.in. na platformach AWS, Databricks, Google Cloud Vertex AI i Hugging Face. Celem Meta jest konsekwentne rozwijanie Llamy 3, więc kolejnych nowości możemy spodziewać się zapewne wkrótce.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Jakie nowości przynosi Llama 3?

Wśród innowacji, które przewiduje wprowadzenie do użytkowania modelu językowego Llama 3, można wymienić choćby wprowadzenie:

Słuchaj podcastu NowyMarketing

  • nowych, nieznanych dotychczas opcji,
  • dłuższych okien kontekstowych,
  • dodatkowych rozmiarów modeli,
  • zwiększonej wydajności.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

Szczegółowe informacje na temat zmian zostały udostępnione TUTAJ. Więcej informacji na ten temat można znaleźć pod linkiem.

Meta AI dla wszystkich, czyli Llama 3 dostępna bez opłat

Co ważne, zarówno Llama 3, jak i cała Meta AI są dostępne publicznie bez dodatkowych opłat. Ogłoszenie Marka Zuckerberga przyniosło natomiast fanom nowinek jeszcze jeden powód do radości. Dziś Meta AI jest dostępna w jeszcze większej liczbie krajów na świecie niż kiedykolwiek wcześniej.

A jeśli zastanawiasz się, do czego wykorzystać model językowy Llama 3 w codziennym życiu, podpowiadamy:

  • rozwiązanie podpowie ci, co ugotować na obiad na podstawie tego, co masz w lodówce,
  • razem z nim szybciej i łatwiej przyswoisz wiedzę do egzaminu,
  • uzyskasz dostęp do interesujących cię informacji w czasie rzeczywistym, bez konieczności wychodzenia z innej aplikacji,
  • wygenerujesz wysokiej jakości obraz, również podczas pisania,
  • a także znajdziesz inspiracji np. do twojego mieszkania czy biura.

Zdjęcia: mat. pras.

PS Akt o usługach cyfrowych – co zmienia w e-commerce

W połowie lutego 2024 roku w życie weszło ostatecznie rozporządzenie Unii Europejskiej, znane powszechnie jako akt o usługach cyfrowych (DSA – Digital Services Act). Nowe regulacje mają znaczący wpływ na e-sklepy, platformy internetowe oraz wyszukiwarki. Jakie zmiany dla e-commerce niosą nowe przepisy? Przyjrzyjmy się najistotniejszym zapisom DSA.

PS2 65-70 dolarów za zbanowanie i „odbanowanie” konta na FB. Handel danymi kwitnie w darknecie

Wraz z rozwojem technologii kupowanie obserwujących w social mediach stało się łatwe do wychwycenia. Analizy dowolnego konta w mediach społecznościowych dostępne są bezpłatnie w sieci.