Lufthansa będzie używać tylko neutralnych płciowo określeń

Lufthansa będzie używać tylko neutralnych płciowo określeń
Linie lotnicze Lufthansy stawiają na inkluzywność, chcąc wyeliminować zwroty typu „Panie i Panowie”. Od teraz na pokładzie samolotu pasażerowie usłyszą tylko zwroty określane jako „neutralne płciowo”.
O autorze
0 min czytania 2021-07-15

Lufthansa Group postanowiła porzucić tradycyjne powitania kierowane do swoich pasażerów. Firma od teraz będzie stopniowo wycofywać zwrot „Panie i Panowie” w powitaniach, pozdrowieniach i ogłoszeniach pokładowych, by zastępować je neutralnymi pod względem płci „drodzy goście”, „dzień dobry” lub „dobry wieczór.”

Zmiany dotyczą także procesu kupowania biletów lotniczych. Od teraz firma włączy opcję wyboru trzeciej płci w procesie rezerwacji, a także wyeliminuje wszelkie przejawy skupiania się na płci podczas osobistej komunikacji obsługi z klientami.

Firma pragnie, by wszyscy pasażerowie podróżujący z Lufthansą czuli się komfortowo – nawet osoby, które nie identyfikują się jako mężczyźni lub kobiety.

Zmiany, które będą wprowadzane etapami, najpierw pojawią się w kilku liniach lotniczych należących do grupy, czyli w Lufthansie, Swiss International Air Lines, Austrian Airlines, Brussels Airlines oraz w Eurowings.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj