Marka adidas zwraca uwagę na problem nadprodukcji i plastiku nietypową instalacją na wystawie sklepu

Marka adidas zwraca uwagę na problem nadprodukcji i plastiku nietypową instalacją na wystawie sklepu
adidas postanowił w nietypowy sposób zwrócić uwagę na problem nadprodukcji i szkodliwości plastiku w ramach premiery nowej, proekologicznej kolekcji Clean Classics – na wystawie warszawskiego sklepu Warsaw Sneaker Store pojawiła się góra plastikowych śmieci, która tarasowała wejście do środka.
O autorze
1 min czytania 2020-09-18

W ramach promocji nowej, proekologicznej kolekcji butów, marka adidas postawiła na nietypową aktywację – 12 września 2020 roku wszyscy odwiedzający Warsaw Sneaker Store przy ulicy Szpitalnej 4 nie mogli zrobić w nim zakupów. Wejście bowiem tarasowała góra plastikowych śmieci, widoczna również przez witryny sklepu i sięgająca aż po sam sufit.

adidas chciał w ten sposób zwrócić uwagę społeczeństwa na problem nadprodukcji i szkodliwości plastiku – jak zauważyła marka, w każdej sekundzie na świecie produkuje się 11 ton plastiku, zaś w skali roku jest to aż 350 milionów ton.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

W ramach kolekcji Clean Classics marka przeprojektowała kultowe modele adidas Originals tak, by wyeliminować plastikowe odpady – teraz buty posiadają bowiem cholewkę wykonaną w 70% z materiałów pochodzących z recyklingu, podeszwę z gumy odnawialnej oraz sznurówki z papieru pochodzącego z recyklingu. Ponadto, marka usprawniła również proces cięcia materiałów tak, aby zużywać ich jak najmniej oraz wytwarzać minimalną ilość odpadów produkcyjnych.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

PS

To kolejna świetna proekologiczna inicjatywa adidasa – nieopodal szkoły Miami Edison High School na Florydzie marka stworzyła boisko do futbolu z ponad 1,8 mln plastikowych butelek.

PS2

W kwietniu 2019 roku marka Adidas zaprezentowała innowacyjne modele obuwia, które można w pełni poddać recyklingowi. Co ciekawe, wykonane są one z plastiku, lecz to właśnie dzięki temu buty mogą zostać przetworzone w nową parę.

PS3

W ramach akcji „Run For The Oceans” marka adidas zobowiązała się przekazać dolara za każdy przebiegnięty kilometr na rzecz programu Parley Ocean School, którego celem jest walka z zanieczyszczaniem zbiorników wodnych plastikiem.