Ostatni czas pokazał nam jak ważny jest kontakt między ludźmi – dzięki wirtualnym spotkaniom możliwe jest podtrzymywanie więzi rodzinnych i towarzyskich, praca w formie hybrydowej, jak zdalne nauczanie. Czy da się pokazać doświadczenie e-rozmowy w przestrzeni publicznej?
Sprawdzili to mieszkańcy oraz turyści Gdańska i Warszawy, którzy przechodzili przy jednej z gdańskich wizytówek, czyli napisie Gdańsk lub w okolicach Ronda de Gaulle’a, przy Warszawskim Centrum Bankowo-Finansowym.
Zobacz również
Dwa ogromne laptopy rozstawione w obu lokalizacjach zachęcały do zatrzymania się na chwilę i porozmawiania z osobą po drugiej stronie ekranu za pośrednictwem Microsoft Teams. Uczestnicy wydarzenia mogli dowiedzieć się czegoś o swoim nowopoznanym rozmówcy lub życzyć mu dobrego dnia. Eksperyment udowodnił, że dla Windows 11 odległość 350 km nie stanowi żadnej przeszkody w łączeniu nieznanych sobie osób.
– Windows 11 powstał z myślą przede wszystkim o użytkownikach oraz ich potrzebach. Ostatnie miesiące postawiły przed wszystkimi wyzwania związane zarówno z nowymi formami pracy, nauki oraz rozrywki, jak i utrzymywaniem relacji z innymi. Nowy Windows 11 to nowe, przyjazne i kreatywne miejsce gdzie możemy oddać się swoim pasjom. Dodajmy – miejsce dla każdego, bez względu na jego zaawansowanie techniczne – mówi Dominik Sołtysik, CEE Windows Category Lead, Microsoft.
#PolecajkiNM cz. 32: czego szukaliśmy w Google’u, Kryzysometr 2024/25, rynek dóbr luksusowych w Polsce
Dostępny od 5 października w formie bezpłatnej aktualizacji na kwalifikujących się komputerach z systemem Windows 10 oraz nowych komputerach z preinstalowanym systemem, Windows 11 został zaprojektowany na nowo. Jedną ze zmian jest przycisk Start, który w nowym systemie umieszczono na środku, podobnie jak nowe menu oraz pasek zadań. Wszystko aby zapewnić bardziej nowoczesne, świeże i estetyczne wrażenia.
Słuchaj podcastu NowyMarketing
Używana podczas wydarzenia w Gdańsku i Warszawie usługa Microsoft Teams umożliwia czatowanie, prowadzenie rozmów głosowych lub wideo ze znajomymi, rodziną i innymi kontaktami, niezależnie od urządzenia lub platformy, z której korzystają – Windows, Mac, Android lub iOS. Co więcej – nie muszą oni nawet posiadać inteligentnych urządzań, komunikując się za pośrednictwem SMS.
PS
Podobną koncepcję zakładał obiekt rodem z filmów science-fictio, który pojawił się na lubelskim Placu Litewskim i na stacji kolejowej Vilnius. Mieszkańcy obu miast mogą teraz widzieć się nawzajem w czasie rzeczywistym za pośrednictwem specjalnych portali.