„Mosznowładcy” 2024: wąsata kampania nawołuje mężczyzn do profilaktyki raka jąder

„Mosznowładcy” 2024: wąsata kampania nawołuje mężczyzn do profilaktyki raka jąder
Charakterystyczne wąsy to znak rozpoznawczy ambasadorów akcji „Mosznowładcy”. Kampania już 11 raz zachęca mężczyzn do badań profilaktycznych w kierunku nowotworu prostaty.
O autorze
1 min czytania 2024-10-01

Jak donoszą badania, rak prostaty jest najbardziej powszechnym rodzajem nowotworu wśród mężczyzn. Inicjatywa „Mosznowładcy”, istniejąca od 2014 roku, powstała, aby przekonywać panów do badań profilaktycznych. W ramach akcji można skorzystać z bezpłatnych konsultacji i USG w mobilnym gabinecie odwiedzającym największe polskie miasta, a także zapisać się na badania przesiewowe pod kątem wykrywania podwyższonych markerów nowotworowych prostaty. „Mosznowładcy” uczą też, jak badać się samodzielnie i na jakie objawy należy zwracać uwagę.

W tym roku „Mosznowładcy” postanowili skupiać się nie tylko na ryzyku choroby nowotworowej wśród panów, ale także na zdrowiu psychicznym. „Każdego roku na polskich drogach ginie blisko 3000 osób, ale ponad 5300 odbiera sobie życie. 85% to mężczyźni. Wyciągnij rękę do swoich przyjaciół. Porozmawiaj z nimi. O zdrowiu, nie tylko tym fizycznym” – czytamy na oficjalnej witrynie kampanii.

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 97 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Znakiem rozpoznawczym kampanii „Mosznowładcy” są zdjęcia prezentujące panów z charakterystycznym, bujnym wąsem. W tym roku, po sesji fotograficznej wykonanej m.in. w zbrojach, bez skarpet i w szlafrokach, przyszedł czas na zdjęcia w strojach magnatów.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

Zdjęcia: www.mosznowladcy.pl

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

PS Mosznowładcy sezon 2023 – po raz kolejny centra G City wspierają prozdrowotną akcję dla mężczyzn

Trwa jubileuszowa edycja kampanii Mosznowładcy, która na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń wielu polskich miast! Jej organizatorem i pomysłodawcą jest Fundacja Kapitan Światełko.