Junior .NET Developer, Tester Manualny czy Junior Front-end Developer – te profesje są w zasięgu ręki i mogą być początkiem obiecującej kariery w IT.
Ciągłe zapotrzebowanie na programistów i ich wysokie zarobki pokazują, że warto zainwestować w swój rozwój w IT. Kompleksowej, intensywnej i praktycznej nauki programowania dostarczą nam bootcampy programistyczne, jak te organizowane przez Software Development Academy w kilkunastu miastach w Polsce. Gwarantują one zdobycie podstawowej wiedzy i praktyki w ciągu kilku miesięcy.
Zobacz również
– Ceny takich kursów, w zależności od preferowanego języka czy technologii, wahają się w granicach 5-10 tys. zł – wyjaśnia Piotr Mazur, wiceprezes Software Development Academy. – Biorąc pod uwagę średnie zarobki młodszego specjalisty Javy, czyli 4 930 zł, taki kurs zwróci się już po drugim lub trzecim miesiącu pracy na nowym stanowisku. W SDA w trakcie nauki i po jej zakończeniu przyszły programista otrzymuje wsparcie specjalisty HR, który pomaga zrobić pierwsze kroki w branży IT.
Jakie stanowiska mogą zajmować absolwenci kursów programistycznych? W zależności od wybranego kursu mogą to być między innymi:
Junior .NET Developer
#PrzeglądTygodnia [05.11-12.11.24]: kampanie z okazji Movember, suszonki miesiąca, mindfulness w reklamach
Osoba zajmująca to stanowisko programuje w kilku językach, najczęściej w C#, języku stworzonym dla ekosystemu Microsoftu. Dzięki uniwersalności ma on wiele zastosowań i jest główną alternatywą dla języka Java.
Słuchaj podcastu NowyMarketing
Junior Java Developer
Niezwykle poszukiwaną umiejętnością jest znajomość języka Java, jednego z najbardziej popularnych języków programowania. Na tym stanowisku czeka nas praca z systemami back-endowymi (usługi, service’y), desktopowymi (aplikacje), jak i webowymi (strony internetowe).
Tester Manualny
Osoba wykonująca ten zawód zajmuje się weryfikacją oprogramowania, przeprowadzaniem testów manualnych (np. aplikacji, symulatorów, systemów bezpieczeństwa), wykrywaniem nieprawidłowości i raportowaniem wykrytych błędów.
Junior JavaScript Developer
Stanowisko to określa kogoś, kto głównie pracuje w technologii JavaScript po stronie przeglądarki internetowej. Najczęściej korzysta z danych udostępnianych przez aplikacje back-endowe i prezentuje je na stronach internetowych. W tym celu używa frameworków, bibliotek oraz komunikuje się poprzez API (np. REST). Dodatkowo JavaScript bywa wykorzystywany także po stronie serwera.
Junior Android Developer
Praca w systemie operacyjnym Android to ciągła praca z aplikacjami na urządzenia mobilne, takie jak smartfony czy tablety. Praca ta wiąże się z projektowaniem i wdrażaniem rozwiązań, późniejszą ich obsługą i modernizacją.
Junior Front-end Developer
Front-end Developer przygotowuje lub modernizuje witryny internetowe od strony wizualnej. Osobie na tym stanowisku przyda się znajomość HTML, CSS, języka JavaScript, a także umiejętność badania i obserwowania związana z doświadczeniami użytkownika, jak User Experience (UX) i User Interface (UI).
Jeśli obecna praca nie dostarcza nam satysfakcji, warto więc rozważyć przekwalifikowanie na branżę IT, która nie wymaga długoletniego wdrażania i gwarantuje dobre zatrudnienie. W zmianie ścieżki kariery pomogą kilkumiesięczne kursy programowania dostępne na rynku.