Na ulice Warszawy wyjechał bezpłatny autobus dla osób bezdomnych

Na ulice Warszawy wyjechał bezpłatny autobus dla osób bezdomnych
Na ulice Warszawy wyjechał bezpłatny autobus, który jest Mobilnym Punktem Poradnictwa dla bezdomnych. Pojazd umożliwia osobom bezdomnym przemieszczanie się pomiędzy schroniskami, noclegowniami, jadłodajniami, ogrzewalniami, punktami pomocy medycznej oraz łaźnią.
O autorze
1 min czytania 2018-11-20

fot. R.Motyl

Na ulicach Warszawy pojawił się bezpłatny autobus dla bezdomnych, nazywany Mobilnym Punktem Poradnictwa. Ta inicjatywa została stworzona z myślą o osobach dotkniętych kryzysem, którzy zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, potrzebują pomocy.

Mobilny Punkt Poradnictwa, czyli autobus dla osób w kryzysie bezdomności, pełni ważną rolę w udzielaniu pomocy doraźnej. Pojazd umożliwia osobom bezdomnym przemieszczanie się pomiędzy schroniskami, noclegowniami, jadłodajniami, ogrzewalniami, punktami pomocy medycznej oraz łaźnią. Co więcej, autobus dociera także do dworców kolejowych, miejsc, gdzie przebywają osoby bezdomne, oferując możliwość transportu do placówek, ciepły napój oraz poradnictwo.

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 97 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

W MPP stacjonują także streetworkerzy ze Stowarzyszenia Pomocy i Interwencji Społecznej oraz Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta, których zadaniem jest informowanie bezdomnych o rodzajach i formach pomocy świadczonej przez różne instytucje. To oni będą też odpowiedzialni za zachęcanie osób bezdomnych do skorzystania z Mobilnego Punktu Poradnictwa.

Darmowy autobus rusza z ulicy Sokolej codziennie w godzinach 7:00-12:30 oraz 17:00-21:40. Akcja trwa do kwietnia 2019 roku.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

źródło: um.warszawa.pl

PS

Fundacja Daj Herbatę i restauracja Kuchnia za Ścianą stworzyły niezwykłą akcję społeczną – za niewielką opłatę każdy z nas może podarować osobom potrzebującym kupon na ciepły posiłek w te mroźne dni.

PS2

Salon WoshWosh również stworzył akcję, której celem była pomoc bezdomnym. Zachęcał do oddawania nienoszonych już butów, które po odświeżeniu zostały przekazane osobom potrzebującym. Z kolei tutaj możecie zobaczyć, jak akcja wyglądała #OdKulis.