Największe profile na Instagramie w Polsce – maj 2016

Nieco ponad rok temu, w marcu 2015 roku NapoleonCat opracował ranking polskich profili na Instagramie. Wówczas serwis był zdominowany przez kobiety, a wykorzystywany głównie przez celebrytów, blogerów i vlogerów. Czy ten trend nadal się utrzymuje? Jak aktualnie wygląda polski Instagram?
O autorze
1 min czytania 2016-05-11

Jak radzą sobie na nim marki?

Największe profile na Instagramie w Polsce (maj 2016)

Z Instagrama w Polsce korzysta 2,4 mln osób. Mimo że 63% użytkowników to kobiety, TOP 10 największych polski profili otwiera mężczyzna. Robert Lewandowski wiedzie prym, posiadając ponad 5 mln obserwujących. Na drugim miejscu, z prawie 1 mln „followersów”, znalazł się Suchar Codzienny. W pozostałej części TOP10 dominują kobiece profile. Kolejno znalazły się tam: Joanna Kuchta, Julia K. maffashion, Ewa Chodakowska, Joanna Krupa, Anna Lewandowska, Monika Jagaciak.

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 97 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Największe profile na Instagramie w Polce w kategorii BLOG & VLOG

W kategorii blogi i vlogi największe zainteresowanie przyciągają: Suchar Codzienny, Julia K. – maffashion, AbstrachujeTV oraz Anna Lewandowska. W tym miejscu należy uściślić, że profil Anny Lewandowskiej umieściliśmy w tej właśnie kategorii, podczas gdy profil Ewy Chodakowskiej został przez nas przypisany do kategorii „osoby”.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

Największe profile na Instagramie w Polce w kategorii OSOBA

Największe profile na Instagramie w Polce w kategorii ORGANIZACJE

Kategoria “organizacje” została zdominowana przez kluby i drużyny sportowe. Profile o tematyce sportowej wykazują największą aktywność, ale też gromadzą wokół siebie najwięcej zainteresowanych. Potencjał Instagrama dostrzegły również fundacje i firmy NGO, jak również placówki kulturalne (np. muzea) i oświatowe (szkoły i uczelnie wyższe). Z coraz większym powodzeniem działają również profile poszczególnych miast, czy różnego rodzaju wydarzeń (np. Woodstock) oraz inicjatyw lokalnych (np. Restaurant Week, Dziewczyńskie Poranki, Krakow Festival Office).

Największe profile na Instagramie w Polce w kategorii MARKI

Marki wciąż radzą sobie na Instagramie nieco słabiej niż celebryci czy osobowości. Największą popularnością cieszą się brandy modowe – odzieżowe i kosmetyczne. Jednak to wcale nie te mainstreamowe gromadzą najwięcej zainteresowanych. W TOP10 znalazły się LOCAL HEROES, DeeZee Shoes, SUGARPILLS, GOD SAVE QUEENS, PLNY LALA, wyprzedzając choćby tak znane marki, jak Sinsay, Mohito czy brandy sportowe: New Balance Poland, Adidas Poland, Reebok Classic. Drugą popularną branżą na Instagramie są media – stacje i programy telewizyjne, stacje i kanały radiowe oraz czasopisma.

 

Jak efektywniej wykorzystać Instagram?

 

O tym, jak marki – również z sektora MSP – mogą wykorzystać Instagram do angażowania, a w konsekwencji pozyskiwania klientów, eksperci NapoleonCat opowiedzą w trakcie zaplanowanego na 17 maja szkolenia. Zachęcamy do zapisów na stronie.