Tajniki Google Analytics 4 dla marketerów [WEBINAR]

Tajniki Google Analytics 4 dla marketerów [WEBINAR]

Tajniki Google Analytics 4 dla marketerów [WEBINAR]

Weź udział w sesji pytań i odpowiedzi z Maćkiem Lewińskim!

ZAPISZ SIĘ

Największe profile na Instagramie w Polsce – październik 2016

W maju 2016 NapoleonCat opracował ranking polskich profili na Instagramie. Wówczas w czołówce znajdowały się konta sportowców, celebrytów oraz blogerów i vlogerów. Czy ta tendencja nadal się utrzymuje? Jak wygląda polski Instagram w październiku? Kto zyskał, a kto stracił na popularności?
O autorze
2 min czytania 2016-10-26

TOP10 polskich profili na Instagramie

Z Instagrama w Polsce korzysta 2,6 mln osób. Zdecydowaną większość użytkowników, bo aż 63%, stanowią kobiety, jednakże ranking najpopularniejszych profili otwiera Robert Lewandowski. Profil piłkarza obserwuje ponad 7 mln osób. W ciągu 5 miesięcy na jego koncie przybyło prawie 2 mln nowych followersów. Na pewno ogromny wpływ na tak duży przyrost miały odbywające się w czerwcu i lipcu Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej. Jak wynika z rankingu polskich piłkarzy na Instagramie, tylko w ciągu pierwszych 10 dni turnieju Lewandowski zdobył ponad 161 tys. nowych obserwujących.

Niezmiennie na drugim miejscu znalazł się Suchar Codzienny z ponad 1 mln obserwujących. Ścisłą czołówkę zamyka Joanna Kuchta, która również przekroczyła magiczną granicę miliona followersów. W pozostałej części TOP10 najpopularniejszych profili znaleźli się również: Wojciech Szczęsny, Anna Lewandowska, Ewa Chodakowska, Julia K. (Maffashion), Abstrachuje TV, Joanna Krupa oraz Stuart Kluz-Burton, który w ostatnim zestawieniu zajmował 13. miejsce. W najnowszym TOP10 zabrakło jednak Moniki Jagaciak, która zamykała majową klasyfikację.

TOP10 profili: BLOG & VLOG

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Nieco więcej przetasowań wystąpiło w kategorii blogi i vlogi. Zmiany nastąpiły już w pierwszej trójce, z której zniknął profil Abstrachuje TV (spadając na 4. pozycję), a pojawiła Anna Lewandowska (zajmując 2-gą pozycję), przeskakując o 2 oczka w górę. W tym miejscu należy uściślić, że profil Anny Lewandowskiej umieściliśmy w tej właśnie kategorii, podczas gdy profil Ewy Chodakowskiej został przypisany do kategorii „osoby”.

TOP10 profili: OSOBA

Słuchaj podcastu NowyMarketing

Wśród najpopularniejszych osób na Instagramie prym wiodą sportowcy oraz osoby promujące aktywność fizyczną: Robert Lewandowski, Wojciech Szczęsny, Joanna Jędrzejczyk, Ewa Chodakowska i Anna Lewandowska. Bardzo popularni są również przedstawiciele szeroko pojętego showbiznesu, osoby związane z modą i urodą. Warte wspomnienia jest konto Joanny Kuchty – ta nastolatka wyprzedza Joannę Krupę oraz Anję Rubik, mając na swoim profilu już ponad 1 mln. followersów.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

TOP10 profili: MARKI

Nieco słabiej od celebrytów i osobowości na Instagramie radzą sobie marki.

W maju w czołówce najpopularniejszych znajdowały się głównie brandy odzieżowe i obuwnicze. Niektóre z nich, np. LOCAL HEROES, DeeZee Shoes, czy New Balance Poland, nadal utrzymują się w TOP10, jednakże dużo większą popularność (w porównaniu do poprzedniego rankingu) zyskały marki z branży mediów. Najwięcej zainteresowanych zgromadził profil Top Model Polska, tylko nieznacznie wyprzedzając Eskę TV. W tej kategorii zdecydowanie rządzi TVN. W TOP10 aż 3 profile należą do tej stacji: wspomniany już Top Model Polska, szkola.tvn.pl oraz oficjalne konto główne TVN.pl.

Poniżej znajdują się linki do pełnych rankingów w każdej z kategorii, zawierających TOP50 największych profili. Liczba obserwujących podana w tych rankingach dotyczy stanu z 17. października.

  • TOP50 największych polskich profili na Instagramie – napoleoncat.com/blog/wp-content/uploads/2016/10/Ranking-50-najwiekszych-polskich-profili-na-Instagramie_dane-NapoleonCat.pdf
  • TOP50 – kategoria BLOG & VLOG – napoleoncat.com/blog/wp-content/uploads/2016/10/Ranking-50-najwiekszych-polskich-profili-na-Instagramie_kategoria-blog_vlog_dane-NapoleonCat.pdf
  • TOP50 – kategoria OSOBA – napoleoncat.com/blog/wp-content/uploads/2016/10/Ranking-50-najwiekszych-polskich-profili-na-Instagramie_kategoria-osoba_dane-NapoleonCat.pdf
  • TOP50 – kategoria MARKA – napoleoncat.com/blog/wp-content/uploads/2016/10/Ranking-50-najwiekszych-polskich-profili-na-Instagramie_kategoria-marka_dane-NapoleonCat.pdf

W rankingu uwzględnionych zostało 50 największych profili w każdej kategorii. Na stronie internetowej NapoleonCata dostępne jest pełne zestawienie wszystkich skatalogowanych profili. Jeśli Waszym zdaniem brakuje tam jakiegoś profilu lub któryś z nich powinien znaleźć się w innej kategorii, uwagi i sugestie można zgłaszać na [email protected].