Netto pozwoli sprawdzić, ile osób aktualnie robi zakupy w sklepach sieci

Netto pozwoli sprawdzić, ile osób aktualnie robi zakupy w sklepach sieci
Netto wprowadziło nowe narzędzie, które ma na celu usprawnienie kolejek w sklepach i tym samym zapewnienie bezpieczeństwa klientom – sieć udostępniła na swojej stronie internetowej funkcję śledzenia natężenia ruchu w każdym ze swoich marketów.
O autorze
1 min czytania 2020-04-27

W związku z panującą pandemią koronawirusa polski rząd wprowadził obostrzenia, na mocy których liczba klientów przebywających w sklepach została ograniczona. Wiele popularnych sieci handlowych postanowiło więc wdrożyć pewne rozwiązania, których celem jest usprawnienie robienia zakupów, zmniejszenie kolejek przed sklepami i jednocześnie ograniczenie kontaktów klientów z innymi osobami. 

Tego przykładem jest chociażby nowa usługa Żabki, dzięki której klienci mogą zamawiać produkty poprzez aplikację żappka, a następnie zapłacić za nie i odebrać je w najbliższym markecie marki. Natomiast sieci Spar oraz Piotr i Paweł umożliwiają robienie zakupów za pośrednictwem pracowników placówek.

Innym ciekawym rozwiązaniem jest to wprowadzone niedawno przez sieć Netto – marka bowiem udostępniła na swojej stronie internetowej funkcję, która pokazuje przewidywaną liczbę przebywających w danym sklepie klientów.

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 100 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Nowa usługa Netto oparta jest na danych historycznych z transakcji kasowych, a także analizie liczby wystawionych paragonów przez każdą z czynnych kas konkretnego sklepu. Jak zapewniają przedstawiciele sieci, dane wykorzystywane w prognozach ruchu w sklepie są codziennie aktualizowane. 

Podobną funkcję wprowadziła na początku kwietnia br. sieć Carrefour. 

Słuchaj podcastu NowyMarketing

PS

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

Pod koniec marca br. popularne sieci handlowe postanowiły wprowadzić szereg rozwiązań z myślą o ochronie seniorów, którzy są w grupie podwyższonego ryzyka zakażeniem koronawirusem – są to m.in. specjalne godziny na zakupy oraz pierwszeństwo przy kasie.