Oddział Pizza Hut w Hong Kongu zaserwuje pizzę z wężami

Oddział Pizza Hut w Hong Kongu zaserwuje pizzę z wężami
Pizza Hut w Hong Kongu podjęła się niecodziennej współpracy. Weszła w kolaborację z jedną z chińskich restauracji, która posiada ponad stuletnią tradycję. Restauracje wspólnie stworzyły wersję pizzy z wężami.
O autorze
1 min czytania 2023-11-10

Jesień trwa w najlepsze, a jak się okazuje, na południu Chin, jednym z jesiennych przysmaków jest… gulasz z mięsem z węża. Znane chińskie przysłowie mówi o tym, że najlepsze mięso tego rodzaju można pozyskać „kiedy zaczyna wiać jesienny wiatr”. Wszystko dlatego, że węże w tym czasie są w ostatniej fazie przed hibernacją, w związku z czym zbierają „zimowe zapasy”. 

Gulasz z węża jest podawany w tradycyjnych restauracjach, co postanowił wykorzystać oddział Pizzy Hut z Hong Kongu. Pizzeria nawiązała współpracę z restauracją Ser Wong Fun, która słynie z najlepiej przygotowanego mięsa węża, a jej tradycje sięgają 1895 roku. Chiński lokal przekazał przepis na przyrządzenie mięsa z węża rasy szczurzej oraz białopasmowej.

Na pizzy znajdują się takie składniki jak: mięso węża, grzyby, suszona chińska szynka, ser i inne znane wszystkim podstawowe składniki. 

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

fot. CNN

Pizza Hut dodała, że zgodnie z tradycyjną chińską medycyną, mięso z węża jest bardzo zdrowe. Ma poprawiać stan skóry i rozgrzewać organizm.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

– W połączeniu z pizzą oznacza to przełom w stosunku do konwencjonalnej koncepcji utrzymania dobrego zdrowia przy jednoczesnym rzucaniu wyzwania kubkom smakowym – podaje w oświadczeniu pizzeria.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

Pizza Hut przyznaje, że głównym celem marki było zdobycie rozgłosu w Internecie. Nie mniej, pizzeria ma już na swoim koncie pizze z dodatkiem duriana, czyli owoca o bardzo intensywnym i nieprzyjemnym zapachu, z kiełbaską konserwową czy ramenem. 

PS Heinz i Absolut stworzyli popularny sos do makaronu

Kultowa marka ketchupu oraz producent wódki premium połączyli siły i stworzyli limitowaną edycję sosu pomidorowego z wódką, który w 2020 roku podbijał serca użytkowników TikToka czy Instagrama.

PS2 Pepsi wprowadza na rynek limitowany ketchup o smaku coli

Colachup był dostępny wyłącznie 4 lipca br. na kilku stadionach baseballowych w USA. Sos powstał przy współpracy Pepsi i Culinary Institute of America Consulting. Ma słodko-słony smak z nutą cytrusów.